12:06 , 1401/12/25
کد خبر: 000021987
بازدید: 1134
جزئیات ثبت نام بدون کنکور دکتری در دانشگاه خواجه نصیر

دانشگاه خواجه نصیر جزئیات و شرایط ثبت نام ورودی بدون آزمون این دانشگاه برای سال تحصیلی 1402-1403 اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار آموزش ایونا، دانشگاه خواجه نصیر اخیرا از پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون برای سال تحصیلی پیش رو خبر داده است.

براین اساس این دانشگاه به استناد «آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری» به شماره ۳۰۷۸۶۲/۲ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی اقدام به جذب دانشجوی دکتری بر اساس شرایط زیر کرده است:

شرایط عمومی ثبت نام

دانشجویان ترم آخر مقطع کارشناسی ارشد یا فارغ التحصیلان این مقطع با دارا بودن شرایط عمومی زیر می توانند نسبت به ثبت نام برای ورود بدون آزمون به این دانشگاه اقدام کنند:

  1. مدرک کارشناسی پیوسته با معدل کل حداقل ۱۶
  2. مدرک کارشناسی ارشد با معدل کل معدل۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‌نامه)
  3. حداکثر زمان سپری شده از تاریخ دانش آموختگی ۲ سال (دانش آموختگان نیمسال دوم سال تحصیلی ۰۰-۹۹ و بعد از آن
  4. دانش‌آموختگان و دانشجویان هر یک از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاههای آزاد اسلامی (به جز دانشگاه‌های آزاد شهر تهران)، پیام نور، جامع علمی کاربردی، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، دوره‌های الکترونیکی و مجازی، نیمه‌حضوری مجاز به ارائه درخواست نیستند. مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه درخواست بررسی نخواهد شد و وجه پرداختی نیز عودت داده نخواهد شد.

تبصره ۱: در مورد متقاضیانی که میانگین کل کارشناسی پیوسته آنها کمتر از ۱۶ و یا میانگین کل مقطع کارشناسی ارشد (بدون احتساب پایان نامه) آنها کمتر از ۱۷ باشد، میانگین همتراز طبق پرتال سازمان سنجش محاسبه خواهد شد. و چنانچه میانگین همتراز باز هم کمتر از موارد اعلام شده باشد، قابل قبول نخواهد بود و دانشگاه هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال ثبت‌نام این دسته از متقاضیان نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

جابجا نشدن ساعت ها و تایم عجیب اذان صبح

درخواست سوئد از ایران برای لغو یک حکم اعدام

ضمنا امکان بازپرداخت وجه ثبت‌نام یا محاسبه میانگین تراز قبل از ثبت‌نام نیز برای دانشگاه وجود نخواهد داشت.

تبصره ۲: پذیرش تنها در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

مدرک کارشناسی مدنظر در این آیین‌نامه باید پیش از مدرک کارشناسی ارشد مرتبط اخذ شده باشد.

تبصره ۳: داوطلبان تنها مجاز به انتخاب یک رشته هستند.

5.دانش آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به ارائه درخواست پذیرش از این طریق نیست.

6.اتباع غیرایرانی مقیم ایران ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۱ـ ۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط میتوانند از تسهیلات این آیین‌نامه استفاده کنند.

شرایط اختصاصی

  1. شرکت در مصاحبه
  2. کسب امتیاز قابل قبول از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و... از کمیته‌های تخصصی و پذیرش، مطابق آیین‌نامه فوق‌الذکر (به شماره ۳۰۷۸۶۲/۲ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، و مصوبات داخلی دانشگاه).
  3. کسب حداقل ۶۰ امتیاز از مجموع امتیازات جداول فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه توسط متقاضیان حائز شرایط با رعایت سایر مقررات و ضوابط مربوطه، برای قبولی الزامی است.

داوطلبان واجد شرایط می‌توانند پس از مطالعه کامل راهنمای ثبت‌نام از روز سه‌شنبه مـورخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ لغایت جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۱۵، از طریق سـامـانه جامـع دانشـگاهـی (https://golestan.kntu.ac.ir/home/Default.htm ) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارک مورد نیاز، در محل های پیش‌بینی شده، ثبت‌نام کنند و برای ثبت نام از مرورگر Chrome Google استفاده کنند.

جزئیات ثبت نام، نحوه ارائه درخواست و نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی داوطلبان از طریق این لینک قابل مشاهده و دریافت است.

 

نظر شما


نظرات