17:30 , 1402/2/31
کد خبر: 000025123
بازدید: 1247
سهمیه بازیکنان خارجی ۱+۶ شد

تاج دلیل افزایش سهمیه بازیکنان را که در طول فصل توسط زنوزی هم درخواست شده بود اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا، چند روز پیش بود که مهدی تاج در برنامه ورزشگاه حاضر شد و به صورت غیر رسمی از افزایش سهمیه بازیکنان خارجی در تیم‌های باشگاهی صحبت کرد.

تاج دلیل این افزایش سهمیه که در طول فصل توسط زنوزی هم درخواست شده بود را تعادل در عرضه و تقاضای لیگ برتر عنوان کرده بود و حالا به صورت رسمی این تغییر مهم با تصویب اعضای هیئت رئیسه در فوتبال ایران رسمیت کرد.

اصولی این موضوع را پس از جلسه هیئت رئیسه فدراسیون که صبح امروز در مرکز ملی فوتبال برگزار شد، اینطور اطلاع رسانی کرد: «براساس پیشنهادات دوستان در سازمان لیگ، تعداد بازیکنان خارجی که باشگاه‌ها می‌توانند عقد قرارداد داشته باشند، افزایش پیدا کرد و ۱+۶ شد. افزایش بازیکنان خارجی هم برای بهینه سازی لیگ بود و هم به تعادل رساندن عرضه و تقاضا در لیگ برتر.»

تا پیش از لیگ بیست و دوم باشگاه‌های لیگ برتری می‌توانستند ۴ بازیکن خارجی ( یک سهمیه حتما باید آسیایی باشد) جذب کنند، اما حالا با مصوبه جدید فدراسیون این عدد به ۷ افزایش پیدا کرده و براین اساس باشگاه‌های لیگ برتری می‌توانند از این پس یک بازیکن خارجی با ملیت آسیایی و ۶ بازیکن دیگر از هر ملیتی را در اختیار بگیرند.

باید دید این تغییر بزرگ چه تاثیری در کیفیت لیگ برتر و از همه مهم‌تر کاهش قیمت بازیکنان داخلی خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید: ترابی: قهرمانی در جام حذفی را به هواداران هدیه می‌دهیم

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید