13:24 , 1401/9/3
کد خبر: 000016737
بازدید: 1146
160 فوتی بر اثر آنفولانزا

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت چنین اعلام کرده که 160 نفر از هموطنان طی ماه های اخیر بر اثر آنفولانزا جان باخته اند.

به گزارش خبرنگار سلامت ایونا، عرشی در این باره اظهار کرد: معمولا در سال های گذشته از اواسط آبان ماه موج آنفولانزا شروع می شد اما امسال هم در نیمکره شمالی و هم در ایران این اتفاق کمی زودتر افتاد و روند ابتلا به این بیماری سه تا چهار هفته زودتر آغاز شد و بدین ترتیب از اوایل مهر ماه شاهد افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری بودیم.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به انواع آنفولانزا توضیح داد: آنفولانزای نوع A گونه غالب در ایران است که حدود 95 درصد موارد ابتلای امسال از این نوع بوده است. البته در کشورهای دیگر نیز معمولا وضعیت به همین شکل است و نوع B کمتر دیده می شود.

وی ادامه داد: دراین شرایط تاکید ما آن است که گروه های هدف و به ویژه افراد مسن حتما واکسیناسیون را انجام دهند. متاسفانه امسال 160 نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده اند و اکثر افراد جان باخته آنهایی بوده اند که واکسن نزده بودند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در عین حال توصیه کرد مردم زدن ماسک را فراموش نکنند.

عرشی همچنین به بحث کمبود دارو اشاره کرد و گفت: در ارتباط با این بیماری از نظر دارویی کمبودی نداریم چراکه داروهای آنفولانزا اغلب برای درمان کرونا هم مورد استفاده قرار می گیرند.


           

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار