20:48 , 1403/3/22
کد خبر: 000051013
بازدید: 1132
10 علامت هشداردهنده بیماری که نباید نادیده بگیرید ⚠️

پزشکان معتقدند که علایمی وجود دارد که هشداردهنده هستند و باید آنها را جدی گرفت.

به گزارش خبرنگار سلامت ایونا به نقل از دیلی میل، پزشکان معتقدند که علایمی وجود دارد که هشداردهنده هستند و باید آنها را جدی گرفت. کاهش وزن بی دلیل وقتی با اینکه هیچ تغییری در سبک زندگی‌تان نداده‌اید، در کمتر از 6 ماه، 5درصد از وزن‌تان را از دست داده‌اید و البته احساس خستگی دائمی‌ می‌کنید، ممکن است به بیماری‌های روده‌ای و عدم جذب مواد مغذی مبتلا شده باشید. 

وجود هر نوع غده غیرمعمول در بدن اکثر غده‌ها خوش‌خیم هستند اما گاهی اوقات برخی از غده‌ها سرطانی‌اند و تشخیص زودهنگام آنها، شما را از مرگ نجات می‌دهد. درد در قفسه سینه بیماری‌های قلبی و یا لخته شدن خون در ریه، رفلکس اسید معده، سوزش معده موجب درد در قفسه سینه می‌شوند. تغییر در وضعیت مزاج سرطان روده یکی از کشنده‌ترین سرطان‌هاست که با تغییر وضعیت مزاجی خود را نشان می‌دهد. 

خونریزی‌های غیرمنتظره البته این مورد چنان نگران کننده است که کمتر کسی بی‌توجه از آن می‌گذرد. برخی از خونریزی‌ها علامت سرطان یا مشکل حاد التهابی‌اند و باید به سرعت تشخیص داده شوند. مشکل در بلع یا سیری کاذب گلودرد و یا ورم لوزه، باعث می‌شوند که فرد نتواند به راحتی عمل بلع را انجام دهد اما اگر دائما در بلعیدن غذا مشکل دارید و یا بیشتر مواقع بدون اینکه غذایی خورده باشید، احساس سیری می‌کنید،

باید به سرعت نزد پزشک بروید. از دیگر علایم هشداردهنده می‌توان به سرفه‌های دایمی‌ و تنگی نفس، دردهای عودکننده، اثرات زخم روی پوست که در مدت زمان 3 هفته درمان نمی‌شوند و کلفت شدن صدا که حدود 3 هفته بدون درمان باقی می‌مانند. به گزارش طبنا، با جدی گرفتن علایم هشداردهنده فوق، می‌توانید بیماری‌های خود را قبل از اینکه مهلک شوند، درمان کنید.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید