09:52 , 1402/11/23
کد خبر: 000041420
بازدید: 1990

واریز یارانه نقدی؛

یارانه بگیران در این تاریخ حساب خود را چک کنند

از این پس یارانه نقدی و معیشتی از بیستم به آخر ماه موکول شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از آرمان ملی، با تغییرات جدید، یارانه‌های دهک‌های یک تا سه ۲۵ هر ماه، همچنین یارانه نقدی و معیشتی برای سایر خانوارهای مشمول، در سی‌ام ماه واریز می‌شود.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود که مبلغ یارانه تشویقی در طرح کالابرگ الکترونیک، که به مبلغ ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است، در تاریخ ۱۷ بهمن به حساب افراد واریز خواهد شد. از سوی دیگر، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که یارانه نقدی و معیشتی از بیستم به آخر ماه موکول می‌شود.

طرح "فجرانه" با یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومان، از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ و ۳۰ بهمن) تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۵ و ۳۰ اردیبهشت) اجرا خواهد شد.

به تازگی، همراه با برنامه‌های جدید دولت در زمینه طرح کالابرگ الکترونیک و یارانه نقدی، ارسال پیامک‌های جعلی از سرشماره‌های ناشناس به صورت گسترده افزایش یافته است.

در این پیامک‌ها، مخاطبان برای مشاهده یارانه معیشتی، به‌طور مشکوک به لینک درون پیامک ارجاع داده می‌شوند که به طور واضح یک لینک مشکوک با آدرس نا معتبر است، احتمالا هدف اصلی ارسال کنندگان این پیامک‌ها سودجویی از مردم است.

از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که بعد از اردیبهشت ۱۴۰۱ و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، یارانه معیشتی که از سال ۱۳۹۸ برقرا شده بود حذف گردیده و به صورت یکجا یارانه های نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب یارانه بگیران واریز میشود.

پیشتر از سوی مسئولان نیروی انتظامی درخصوص عدم  لینکهای الوده و  مشکوک که در قالب پیامک ارسال میشود هشدار داده شده بود.

روز گذشته سید صولت مرتضوی ۲۱ بهمن در حاشیه افتتاح استخر شنای کارگران شهرستان شهرکرد ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: به منظور ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور برای بهره‌برداری از پروژه‌هایی که با همت استاندار از محل منابع سفر دور اول به بهره‌برداری رسیدند در چهارمحال و بختیاری حضور پیدا کردیم.

وی افزود: خوشبختانه امروز بالغ بر ۶۶۰ طرح با اعتباری افزون بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسند، همچنین عملیات اجرایی تعداد قابل توجهی از دیگر طرح‌های عمرانی در سطح استان آغاز می‌شود.

مرتضوی بیان کرد: خوشبختانه وعده‌های دولت محقق شده است، هر کجا که مراجعه و سفر انجام می‌شود به لحاظ اینکه مصوبات سفر فهرست بندی شده بودند شاهد به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌ها هستیم.

مرتضوی در خصوص حمایت از قشرآسیب‌پذیر در سال آینده، تصریح کرد: مجلس حقوق و دستمزد را برای آن بخش از کارکنانی که از محل منابع عمومی حقوق و دستمزد خود را دریافت می‌کنند مشخص کرد.

وی گفت: در بخش بازنشستگان هم علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی مقرر شد که ظرف سه سال بازنشستگان به حداقل ۹۰ درصد دریافتی شاغلان برسند، البته تلاش ما و مجلس بر این است که منابع را تامین کنیم و در سال ۱۴۰۳ تامین و پرداخت انجام شود.

مرتضوی افزود: در حوزه حداقل حقوق و دستمزد کارگران شرکای اجتماعی دیدگاه‌های مختلفی دارند و این در حالی است که برخی از نمایندگان دولت، نمایندگان کارفرماها و کارگری قائل به مزد منطقه‌ای یا بخشی هستند، یعنی معتقدند میان صنایع باید تفاوت‌هایی وجود داشته باشد، حتی بیان می‌شود به صورت کلی همه همچون سنوات گذشته عمل کنند، این سه گزینه در کارگروه‌ها در حال بررسی است و کمیته‌های زیرمجموعه شورای عالی کار در حال بررسی هستند امید است در زمان مناسبی که با مشارکت شرکای اجتماعی تصمیم می‌گیریم به یک وحدت نظر برسیم و برای سال آینده حداقل حقوق و دستمزد کارگران را اعلام کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: سال آینده همچنان پرداخت یارانه ادامه خواهد داشت و کار خوبی که دولت در این زمینه انجام داد طرحی تحت عنوان طرح فجرانه بود که از دهه فجر امسال آغاز و به مدت سه ماه یعنی تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید