11:44 , 1402/6/23
کد خبر: 000033272
بازدید: 1176
گزارش هواشناسی؛ پیش‌بینی بارش باران در استان‌های شمالی ایران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، درباره وضعیت آب و هوای استان‌های کشور، مطالبی را به این شرح ارائه داد:

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، صادق ضیاییان اعلام کرد که در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۲۳ و ۲۴ شهریورماه، در استان‌های گیلان، مازندران، برخی مناطق گلستان، اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، و ارتفاعات البرز مرکزی، انتظار می‌رود بارش باران، همراه با رعد و برق و وزش باد شدید به مدت موقت رخ دهد.

وی بیان کرد که شدت باران در این دو روز بیشترین میزان خود را در استان گیلان خواهد داشت. همچنین در روز شنبه، استان‌های ساحلی خزر و اردبیل با بارش‌های پراکنده و در ارتفاعات جنوب کرمان با رگبارهای پراکنده و رعد و برق مواجه خواهند شد. وی افزود که در دو روز بعدی، یعنی یکشنبه و دوشنبه، باران در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و غربی، و ارتفاعات البرز مرکزی ادامه دارد.

ضیاییان تأکید کرد که دریای خزر در پنج روز آینده و همچنین در روزهای جمعه و شنبه، غرب خلیج فارس تحت تأثیر مواج قرار خواهد گرفت. همچنین در روز پنجشنبه، منطقه زابل و در روزهای جمعه و شنبه در جنوب غرب کشور، وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی در ختام، وضعیت آب و هوای تهران را نیز طی دو روز آینده توصیف کرد و گفت که در روز جمعه، آسمان تهران صاف خواهد بود و بعدازظهر باد افزایش می‌یابد، با دمای حداقل ۲۰ و حداکثر ۳۲ درجه سانتیگراد. همچنین در روز شنبه، آسمان تهران صاف خواهد بود و اغلب با وزش باد، با دمای حداقل ۲۰ و حداکثر ۳۱ درجه سانتیگراد.

وی به اختتامیه خبر اعلام کرد که امروز و فردا، اهواز با دمای ۴۷ و ۴۵ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان کشور خواهد بود و شهرکرد با دمای ۹ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مناطق را تجربه خواهد کرد.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید