گردشگری

حدود هفت سال از توقف اعزام حجاج ایرانی به حج عمره می گذرد و در این مدت نزدیک شش میلیون نفر در انتظار فرا رسیدن زمان از سرگیری حج عمره هستند.

توصیه ای به مسافران جام جهانی؛

مسافرانی که برای دیدن بازی های جام جهانی راهی قطر می شوند لازم است توجه داشته باشند که در فرودگاه قطر دو سیم کارت به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد که بهتر است حتما هر دوی این سیم کارت ها را دریافت کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت خبر از سرگیری اعزام زائران به سوریه را اعلام کرد.

ناآرامی های اخیر ایران موجب شده هفت کشور توصیه هایی مبنی بر منع سفر از ایران را با اتباع خود مطرح کنند، موضوعی که روی صنعت توریست کشور تاثیر قابل توجهی داشته است.

قلعه ویندسور یک اقامتگاه سلطنتی بریتانیایی است که حدود سال 1070 بر فراز یک تپه ساخته شده است

از سوی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری معافیت مالیاتی هتل‌ها مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری تمدید شد.

قلعه بران (ترانسیلوانیا) معروف به قلعه ترانسیلوانیا یا قلعه ترانسلوانیاست. این قلعه با ظاهر ساختمانی تاریک و در عین حال باشکوه خود رازهای عجیبی را در خود پنهان کرده است. در ادامه بخوانید تا بدانید چه چیزی در انتظار بازدید شما از قلعه بران، ترانسیلوانیاست.

شانگهای با وجود تجاری بودن یکی از مکان های مناسب برای گردشگری و تفریح است که جاذبه های توریستی فراوانی دارد.

بلگراد کجاست؟ از کدام مکان های بلگراد دیدن کنیم؟ چه مکان هایی باید در لیست مکان های دیدنی بلگراد گنجانده شود؟

محوطه باستانی تخت سلیمان در شمال غربی ایران در دره ای واقع در منطقه کوهستانی آتشفشانی قرار دارد. این مکان شامل پناهگاه اصلی زرتشتیان است که بخشی از آن در دوره ایلخانی (قرن سیزدهم) بازسازی شده و همچنین معبد دوره ساسانی (قرن ششم و هفتم) به نام آناهیتا اختصاص یافته است.

وزیر میراث فرهنگی که اخیرا نسبت به موضوعات مختلف روز اعلام موضع می کند در ارتباط با بحث اعتراضات برخی دانش آموزان دختر نیز واکنش نشان داده است.

شهر مردابی ونیز 1600 سال قدمت دارد. در ادامه مطلب به چند حقیقت شگفت انگیز درباره ونیز اشاره خواهیم کرد.

اگرچه گفته شده برخی واجدین شرایط طی دو هفته گذشته وام اربعین را دریافت کرده اند اما همچنان مشخص نیست از میان سه میلیون و 300 هزار نفری که برای دریافت این وام ثبت نام کرده بودند چه تعدادی وام گرفته اند و تکلیف بقیه چه می شود.

سفر به دو استان عراق برای ایرانی ها ممنوع شد.

هر یک از محله های مسکو چیز خاصی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. چه به دنبال یک مهمانی باشید و چه برای غوطه ور شدن در تاریخ پویای شهر، محله ای وجود دارد که بتواند خواسته شما را برآورده کند.

زمان افشای حقایق فرا رسیده است. در این مطلب قصد داریم تا شما را با 20 واقعیت هیجان انگیز و جالب درباره رم آشنا کنیم.

زوار اربعین به تدریج در حال بازگشت به کشور هستند و در این میان این سئوال پیش می آید که تکلیف وام های پنج میلیون تومانی که قرار بود به زائران اربعین داده شود چه شد؟

رئیس سازمان حج و زیارت از فراهم آوردن تسهیلاتی برای سفر ارزان به کربلا پس از ایام اربعین خبر داده است.

مرز خسروی که روز گذشته به دلیل حجم بالای زائران و نبود وسیه نقلیه کافی در طرف عراقی برای ساعاتی بسته شده بود از امروز فعالیت خود را مجدد از سر گرفته و برای 24 ساعته شدن فعالیت های این مرز نیز مذاکراتی در حال انجام است.

قطار تهران- کربلا در اولین سفر خود در آستانه ایام عزاداری اربعین مسافران را به کربلا رسانده است.