گردشگری

روستا (ونیز ایران) روی آب است؛ ثابت و نه شناور. منظره‌ای شگفت انگیز. روستایی که جاده آن هم محل عبور آب است و هم خودروها از روی آن تردد می‌کنند.

در بسیاری از روستاهای کاشان و میان مردم محلی، اعتقاداتی نشات‌گرفته از آیین‌های باستانی و اسلامی وجود دارد. مردم این دیار برای طلب خوشبختی در مراسم ازدواج و طلب رحمت و نعمت برای تمام سال، کارهای جالبی که گذشتگان انجام می‌دادند را هنوز هم تکرار می‌کنند.

روستا روی آب است؛ ثابت و نه شناور. منظره‌ای شگفت انگیز. روستایی که جاده آن هم محل عبور آب است و هم خودروها از روی آن تردد می‌کنند. جاذبه‌ای وصف نشدنی در دهستان «رود قات» بخش صوفیان شهرستان شبستر در آذربایجان شرقی؛ «ایوند».

بنابر اعلام رییس سازمان حج و زیارت، ۳ زائر ایرانی از ابتدای حج فوت شده‌اند.

کوتاه ترین کوه جهان با نام کوه بنتن (Benten) تنها ۶.۱ متر ارتفاع دارد.

باغو، گنجینه پنهان مشهد!

باغ‌مزار خواجه‌ربیع و مناطق اطراف آن، در زمره مکان‌های تاریخی مشهد قرار دارد؛ مکان‌هایی که بی‌تردید پیشینه آنها بسیار طولانی‌تر از این شهر است.

شهر دهدز مرکز شهرستان دزپارت در استان خوزستان واقع شده است. مردم این شهر به زبان لری بختیاری صحبت می ‌کنند و از اقوام دینارانی باب و طایفه اورک هستند.

کربلا، شهر مقدس و پرجاذبه‌ای برای زائران سراسر جهان، هتل‌های متنوعی را برای اقامت ارائه می‌دهد.

خانه مقدم یا خانه موزهٔ مقدم دانشگاه تهران عمارتی تاریخی مربوط به اواخر دورهٔ قاجار در تهران است که منزل مسکونی خاندان احتساب‌الملک و مقدم‌ها بود و اکنون موزه اشیای تاریخی است.

یک کانال تلگرامی با انتشار متنی مدعی هک سامانه سازمان حج و زیارت شد.

در این مطلب قصد داریم که شما را با مکان های لاکچری شیراز آشنا کنیم.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تویسرکان از برگزاری دوره آموزشی رایگان رشته مرواربافی برای هنرجویان این رشته هنری در شهرستان تویسرکان خبر داد.

جزیره دیگو گارسیا یک قلمرو متعلق به بریتانیا در اقیانوس هند است که از سال ۱۹۶۶ به مدت ۵۰ سال به اجاره ارتش ایالات متحده درآمده است.

صبح امروز ویدئویی تلخ از جزیره کیش مخابره شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تایلند طی اطلاعیه‌ای نسبت به تشدید مجازات برخی جرائم به مسافران ایرانی‌ هشدار داد.

ستانبول یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری برای گردشگران از سراسر دنیاست. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی می‌باشد که هرکدام از آن‌ها همواره میزبان میلیون‌ها گردشگر هستند و ما هم در سفرهای گذشته فاینداتور به بسیاری از آنها سر زدیم و برای شما هم از آنها گفتیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از تشکیل قرارگاه حجاب و عفاف در جاذبه‌های تاریخی و گردشگری اصفهان خبر داد.

میزان بار مجاز و هزینه اضافه بار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسافران در پروازهای داخلی و خارجی است.

اگر به بازدید از فضاهای تاریخی علاقه دارید، مجموعه تاریخی و فرهنگی سعد آباد یکی از برجسته‌ترین مکان‌های تاریخ معاصر ایران است.

گردشگرانی که برای خرید به استانبول می آیند بیشتر در سلطان احمد، تکسیم، بشیکتاش و کادیکوی می روند، به خصوص میدان تکسیم کند به دلیل مراکز خرید بسیاری که دارد معروف است.