کی‌روش به پیشنهاد فدراسیون فوتبال عراق جواب رد داد
کی‌روش به پیشنهاد فدراسیون فوتبال عراق جواب رد داد

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران به پیشنهاد فدراسیون فوتبال عراق پاسخ منفی داد.

به گزارش گروه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، پس از اینکه فدراسیون فوتبال عراق تصمیم گرفت به همکاری خود با سرچکو کاتانتس پایان دهد، در روزهای اخیر رسانه‌های عراقی از احتمال حضور کارلوش کی‌روش روی نیمکت تیم ملی این کشور خبر داده‌اند.

حالا اما خبر می‌رسد که سرمربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال ایران و کلمبیا قصدی برای جانشینی کاتانتس نداد. بر اساس ادعای عمار علی روزنامه‌نگار عراقی، کی‌روش پیشنهاد سرمربیگری عراق را رد کرده است.

تیم ملی عراق در آخرین بازی خود در گروه C دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نتیجه یک بر صفر مغلوب ایران شد و فرصت صعود به دور بعد رقابت‌ها به عنوان تیم اول گروه را از دست داد.

کی‌روش ۶۸ ساله که پیش از این هدایت تیم‌هایی همچون رئال مادرید و تیم ملی پرتغال را هم برعهده داشته از ماه فوریه ۲۰۱۹ هدایت تیم ملی کلمبیا را عهده‌دار بود اما پس از یک سال و ۹ ماه حضور روی نیمکت این تیم از سمت سرمربیگری تری‌کالر اخراج شد.

این مربی پرتغالی بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹ هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت و موفق شد دو دوره متوالی (۲۰۱۴ و ۲۰۱۸) این تیم را به مرحله پایانی جام جهانی برساند، اتفاقی که برای اولین بار افتاد.

  • منبع خبر : تسنیم