کهرم: باید قانونی برای عدم برداشت از جنگل‌ها تصویب شود
کهرم: باید قانونی برای عدم برداشت از جنگل‌ها تصویب شود

یک فعال محیط زیست گفت: باید حدود 10 سال نسبت به برداشت آب صرفه‌جویی کنیم و بعد از آن در زمینه برداشت جنگل‌ها قانون گذاری شود و به هیچ عنوان تا 10 سال آینده هیچ برداشتی از جنگل‌ها صورت نگیرد.

اسماعیل کهرم، بوم شناس و فعال محیط زیست در خصوص رویکرد های محیط زیستی دولت جدید در گفتگو با ایونا اظهار داشت: اگر یک شخص را سر کار را بگذاریم که محیط زیست را می‌شناسد و به آن علاقه داشته باشد این فرد ارزش کار را می‌فهمد و به این صورت باعث خرابی محیط زیست نمی‌شود. تصور من بر این است که در درجه اول یک مرد کار دیده و کارشناس به این مسئله بگماریم و از آن توقع داشته باشیم که کار انجام دهد.

وی افزود: جنگل های کشور به آب، خاک، هوا وابسته است. باید حدود ۱۰ سال نسبت به برداشت آب صرفه‌جویی کنیم و بعد از آن در زمینه برداشت جنگل‌ها قانون گذاری شود و به هیچ عنوان تا ۱۰ سال آینده هیچ برداشتی از جنگل‌ها صورت نگیرد. در زمینه هوا نیز قوانین بسیار ارزشمندی داریم که از آلودگی هوا جلوگیری می‌کند؛ کافیست این قوانین را اجرا کنیم.

کهرم در پایان به خبرنگار ایونا گفت: چنانچه قبل از ۱۰ سال در برداشت آب صرفه جویی نکنیم و محصولات کشاورزی را مطابق با شرایط ایران لحاظ کنیم آن زمان می‌توانیم بعد از گذشت ۱۰ سال بگوییم که یک مملکت آباد داریم که توانایی استفاده از آب،خاک و هوای آن را داریم در غیر این صورت به قهقرا خواهیم رفت.

 

نسترن شاکر- پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر