15:33 , 1403/3/22
کد خبر: 000051005
بازدید: 1148
کشف بزرگ پلیس: بیش از 600 سرقت منزل در 3 روز! 🏠👮‍♀️

پلیس بیش از 600 سرقت منزل را در 3 روز کشف کرد.

به گزارش خبرنگار انتظامی ایونا به نقل از ایسنا، رئیس اداره مبارزه با سرقت منزل پلیس آگاهی فراجا از شناسایی و دستگیری ۴۳۷ سارق و مالخر و کشف ۶۴۱ فقره سرقت در طرح عملیاتی مبارزه با سرقت منزل در سراسر کشور خبر داد.

سرهنگ محمدرضا افراز در این‌باره گفت: ایجاد ناامنی روانی برای مجرمان و سارقان در مناطق جرم خیز از مهم‌ترین اولویت های پلیس آگاهی در حوزه مبارزه با سرقت منزل است که می‌طلبد همه مردم در این راستا با پلیس همکاری کنند.

وی با اشاره به ابلاغ طرح عملیاتی مبارزه با سرقت منزل در سراسر کشور افزود: در جریان اجرای این طرح سه روزه ماموران با انجام اقدامات پلیسی و طی عملیات‌های جداگانه ۳۹ مالخر و همچنین ۳۹۸ سارق را دستگیر کردند.

رئیس اداره مبارزه با سرقت منزل پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان در اجرای این طرح ۶۴۱ فقره سرقت کشف شد، گفت: بنا به دلایل متعدد، نگهداری مقادیر زیاد پول نقد، ارز، سکه، طلا و اشیا قیمتی و اسناد با ارزش در منزل به صلاح نبوده و شهروندان باید سپرده‌گذاری و صندوق امانات بانک‌ها را به عنوان جایگزینی مناسب و امن مورد توجه قرار دهند.

افراز با اشاره به نقش و اهمیت تجهیز منازل، پارکینگ‌ها و راهروهای ورودی به دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های هشدار دهنده استاندارد در پیشگیری و حتی کشف سرقت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، افزود: افزایش ضریب امنیتی دربهای ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود.

وی در پایان از هموطنان خواست نیروهای خدماتی و نظافتی مورد نیاز خود را از شرکت‌های معتبر درخواست کرده و قبل از شناسایی کامل افراد و رؤیت کارت شناسایی آنان، در منزل یا آپارتمان را باز نکنند و در صورت موارد مشکوک به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید