22:02 , 1403/4/18
کد خبر: 000057000
بازدید: 1140
کسب درآمد روزانه از تلگرام: راهکارهای کسب درآمد از تلگرام

چگونه از تلگرام پول در بیاوریم؟ ۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

به گزارش خبرنگار فناوری ایونا ،شبکه های اجتماعی در دنیای امروز در کنار استفاده های سرگرم کننده که برای کاربران دارند، به عنوان بنگاه های تجاری نیز مورد استفاده قرار می گیرند. کسب درآمد از تلگرام و سایر شبکه های نظیر آن، برای همه کاربران حتی کسانی که هیچ محصولی برای عرضه ندارند، فراهم آمده است. از آنجایی که نیازی به سرمایه های کلان برای رشد در این شبکه ها وجود ندارد، روزبه روز به تعداد طرفداران و مشاغل موجود در آن ها افزوده می شود. در مقاله حاضر قصد داریم تا بهترین روش های کسب درآمد از تلگرام را مورد بررسی قرار دهیم و تکنیک های عملیاتی شدن این روش ها را نیز با هم مرور کنیم. کاربرانی که به دنبال کسب درآمد از تلگرام هستند، می توانند از این ترفندها برای شروع کار و یا تقویت شبکه کسب و کار اینترنتی خود استفاده و درآمد خود را در آن چند برابر کنند.

کسب درآمد از تلگرام به دلایل بسیاری برای کاربران جذابیت دارد. در حال حاضر خانواده های ایرانی که تاکنون برای باز کردن یک مغازه تجاری در شهر خود با مشکلات زیادی روبرو بودند، اکنون به راحتی می توانند به درآمد های قابل قبولی در آن برسند. اما چه ویژگی هایی در تلگرام وجود دارد که آن را تا این حد برای کسب درآمد جذاب نموده است؟

۱- دسترسی آسان برای همه کاربران

برای حضور در تلگرام شما تنها نیاز به یک موبایل هوشمند و یک سیم کارت خواهید داشت. باوجود این ابزارها هرکسی می تواند در این شبکه مجازی عضو شود و کسب وکار خود را در آن راه اندازی نماید.

۲- عدم نیاز به سرمایه اولیه زیاد

برخلاف روش های دیگر کسب درآمد و کسب وکار که حضور در آن ها نیاز به سرمایه های اولیه هنگفتی دارد، حضور در تلگرام با هزینه های بسیار کم و حتی بدون هزینه امکان پذیر خواهد بود. ازاین رو کاربرانی که به دنبال صرفه جویی های مالی در شروع کسب وکار خود هستند، می توانند از این شبکه به نفع خود بهره ببرند.

۳- عدم نیاز به مجوزهای دست وپا گیر

برای فعالیت در بازارهای سنتی، نیاز به مجوزهای بسیار زیادی خواهید داشت، اما در تلگرام این محدودیت ها و جود ندارد و شما به راحتی می توانید کانال شخصی خود را تأسیس کنید و به کسب درآمد در آن مشغول شوید.

۴- محیط کاربری آسان

واقعیت این است که برای حضور و فعالیت در تلگرام شما نیاز به هیچ کلاس آموزشی نخواهید داشت و در همان بار اولی که وارد این نرم افزار می شوید، نحوه عملکرد آن را یاد خواهید گرفت و می توانید از آن استفاده کند.

۵- پشتیبانی از زبان فارسی

یکی دیگر از مزیت هایی که تلگرام برای کاربران ایرانی دارد، امکان استفاده از آن به زبان فارسی است. این نرم افزار به دلیل حضور پرشور ایرانی ها در آن، آپدیت های خود را به زبان فارسی هم ارائه می دهد.

۶- امنیت بالا

تلگرام یکی از امن ترین شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای موبایلی است. این شبکه به گفته مدیر آن به هیچ وجه قابل هک نخواهد بود. اما حتماً نیاز خواهید داشت تا موارد امنیتی در نظر گرفته شده در آن را رعایت نمایید.

باوجود این مزیت های جذاب تلگرام برای کاربران ایرانی، استفاده از آن کامل رایج شده است. علاوه بر این عدم نیاز به صرف زمان خیلی زیاد برای رسیدن به درآمدهای بالا نیز از دیگر دلایلی است که کاربران را به سمت استفاده از این نرم افزار کشانده است.

آمارهایی در ارتباط با کسب درآمد از تلگرام

خیلی جالب است بدانید که تلگرام با وجود اینکه در برخی از کشورهای بزرگ جهان با محدودیت هایی مواجه است، اما همچنان تعداد طرفداران آن در این کشورها رو به افزایش می باشد. طبق آخرین آمار ارائه شده قبل از اعمال فیلترینگ تلگرام در ایران، این شبکه بیش از ۴۰ میلیون عضو داشت که خود شبکه تلگرام هم اعلام کرد که ۳۸ میلیون نفر از این اعضا، فعال هستند. این آمار خیره کننده نشان از محبوبیت بالای این نرم افزار در میان ایرانی ها دارد. در جدیدترین آمارها نیز بیش از ۱۸۰ هزار خانوار ایرانی مشغول کسب درآمد از این نرم افزار جذاب موبایلی هستند. برخلاف تصور برخی که بر این باورند که برای کسب درآمد در تلگرام نیاز به صرف هزینه های تبلیغات بالا دارند و باید بیش از ۵۰ هزار عضو در کانال خود داشته باشند، حدود ۸۳ درصد از کانال های کسب درآمد در این شبکه زیر ۵۰۰۰ عضو دارند. میزان درآمد به دست آمده از تلگرام نیز بسته به نوع فعالیت و محصولات ارائه شده در آن دارد. کانال هایی که تنها با هزینه های تبلیغات اقدام به کسب درآمد از تلگرام می کنند، در حال حاضر تا ۲۰۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه را نیز ثبت نموده اند. هزینه تبلیغات در کانال های معمولی این شبکه مجازی برای چند ساعت در روز، چیزی حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. این عدد برای کانال هایی با تعداد عضو بسیار بالا به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

کسب درآمد از تلگرام چه مزایایی نسبت به کسب درآمد از سایر اپلیکیشن ها دارد؟

البته کسب درآمد از فضای مجازی تنها محدود به نرم افزار تلگرام نیست و اپلیکیشن های دیگری هم این امکان را برای کاربران فراهم آورده اند. کسب درآمد از اینستاگرام، آپارات، واتس آپ و برخی نمونه های دیگر از این جمله هستند. هرکدام از این نرم افزارها برای کسب درآمد مزایا و معایبی دارند که در جای خود قابل بررسی هستند. استفاده از تلگرام چند مزیت عمده برای کاربران به دنبال دارد. برخی از این مزیت های تلگرام ،مخصوصاً برای کاربران ایرانی، شامل موارد زیر می باشند:

  • پشتیبانی از زبان فارسی
  • فضای کاربری بسیار آسان
  • استفاده از ربات های همه کاره

البته در سایر نرم افزارها هم ربات هایی وجود دارند. اما استفاده از ربات برای برنامه ریزی و انجام کارها هنوز در هیچ نرم افزاری مانند تلگرام پیشرفت نکرده است.

متمرکز شدن کاربر در کانال شما

این یکی از مزیت های بسیار عالی تلگرام برای کسب درآمد است. در فضای شبکه های مجازی مانند اینستاگرام شما با این مشکل مواجه خواهید بود که هر کاربر به فراخور صفحه های اجتماعی که دنبال می کند، پست های مربوط به آن ها را نیز مشاهده خواهد کرد. ازاین رو حتی ممکن است بسیاری از کاربران شما، برخی از پست ها و تبلیغات شما را نبینند. در حالی که در تلگرام هر کس با ورود به کانال شما تنها روی پست های شما تمرکز داشته و همه آن ها را با یک اسکرول ساده مشاهده خواهد کرد.

چگونه ایده های جدید و منحصر به فرد پیدا کنیم؟

کسب درآمد از تلگرام

ایده های بسیار زیادی برای کسب درآمد در تلگرام وجود دارد اما چالش اصلی که کاربران در تلگرام با آن روبرو هستند، انتخاب روش مناسب برای کسب درآمد در تلگرام برای خودشان است. البته برخی از این روش ها نیاز به تخصص های ویژه ای مانند برنامه نویسی و هنر نوشتن تولید محتوا و یا آشنایی با نرم افزارهای ویرایش عکس و فیلم دارد. بااین حال انتخاب میان یکی از آن ها آن چنان هم ساده نیست. در این میان کسانی که در فضای واقعی زندگی خود یک تولیدکننده یا فروشنده هستند، تکلیفشان در تلگرام نیز کاملا مشخص است. این افراد به دنبال تبلیغات تولیدات خود در این شبکه و افزایش فروششان خواهند بود. اما بقیه کاربران می توانند به فراخور استعداد یا توانایی هایی که دارند، نسبت به انتخاب مناسب ترین روش کسب درآمد در تلگرام برای خود اقدام نمایند.

آیا کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه ممکن است؟

سرمایه لازم برای کسب درآمد در تلگرام تنها محدود به هزینه تبلیغات در این نرم افزار می باشد، وگرنه استفاده از امکانات این نرم افزار کاملا رایگان بوده و نیاز به هیچ هزینه ای نخواهد داشت. با این تفاسیر بدون سرمایه هم می شود در تلگرام به کسب درآمد پرداخت. اما این مسئله می تواند رسیدن شما به درآمد را کمی به تأخیر بیاندازد و تلاش بیشتری بطلبد.

طریقه راه اندازی کانال تلگرام

راه اندازی کانال تلگرام مراحل بسیار ساده ای دارد. برای این کار بعد از عضویت در این شبکه با یک شماره موبایل، می بایست گزینه ایجاد کانال جدید را انتخاب کرده و سپس نسبت به گزینش نام کاربری یا همان نام کامل خود اقدام نمایید. به همین سادگی می توانید کانال شخصی خود را در اختیار داشته باشید. البته باید توجه کنید که لینک هر کانال در این شبکه کاملا منحصربه فرد است. ازاین رو در هنگام انتخاب نام کانال شما با این چالش روبرو خواهید بود. بسیاری از اسم هایی که در ذهن خود دارید، ممکن است قبلاً توسط سایر کاربران اخذ شده باشند. هر شخص در تلگرام امکان تاسیس چند کانال مشخص را خواهد داشت.

چگونگی جذب فالوور برای کانال تلگراممان

جذب فالوور برای کانال تلگرام راه های بسیار زیادی دارد. استفاده از هرکدام از این روش ها برای جذب فالوور مزایا و معایب خاص خود را دارد. بااین حال آشنایی با تکنیک های جذب فالوور در تلگرام برای کسانی که به دنبال راه اندازی کسب وکار خود در آن هستند، کاملا لازم و ضروری است. برخی از مهم ترین تکنیک های جذب فالوور در تلگرام عبارت اند از:

تبلیغات

مهم ترین روش برای جذب فالوور در این شبکه تبلیغات است. شما با تبلیغات به نوعی کاربران این شبکه را برای حضور در کانال خود دعوت می کنید. البته تبلیغات در تلگرام نیز تکنیک های خاص خود را دارد. گونه ای تبلیغات بدون هزینه نیز در تلگرام با عنوان تبادل وجود دارد. تبلیغ کانال تلگرام در سایر پلتفرم ها مانند اینستاگرام و یا صفحات وب نیز یکی از روش های مرسوم است.

تولید محتوای جذاب

تولید محتوای جذاب در تلگرام تبدیل به یک محتوای ویروسی شده و در بین کاربران دست به دست خواهد شد. ازاین رو کاربران بیشتری پست شما را مشاهده و برای عضویت در کانال شما اقدام خواهند کرد.

خرید فالوور

یکی از تکنیک های دردسرساز افزایش تعداد فالوور در تلگرام خرید کاربر است. خیلی این تکنیک را به شما توصیه نمی کنیم.

برگزاری مسابقات

مسابقات و جایزه های آن ها یکی از روش های قدرتمند برای جذب فالوور در تلگرام است. البته برای این تکنیک نیز روش های غیرمتعارفی وجود دارد که استفاده از آن ها باعث افت شدید پرستیژ کانال شما شده و درنهایت منجر به از دست رفتن همه زحمات شما خواهد شد.

۱۰ روش کسب درآمد از تلگرام

حال که با تلگرام و برخی مسائل مربوط به آن آشنا شدید، می توانید با بررسی هرکدام از این تکنیک ها و تطبیق آن ها با شرایطتان مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

۱- ساخت کانال تلگرام برای سایر افراد

کسب درآمد از تلگرام

دیجیتال مارکتینگ تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابزارها برای کسب درآمد در دنیای حاضر شده است. افرادی که در این رشته تخصص داشته باشند، می توانند با مدیریت و هدایت تبلیغات سایر شرکت ها در فضای مجازی برای خود به کسب درآمد بپردازند. یکی از اصول دیجیتال مارکتینگ هم مربوط به کانال های تلگرامی می شود. درصورتی که شما به نحوه کار در فضای تلگرام آشنا هستید و می توانید کانال سایر افراد و شرکت ها را راه اندازی و از آن ها پشتیبانی کنید، اسلحه بسیار قدرتمندی برای کسب درآمد در تلگرام در اختیار دارید.

۲- جذب فالوور برای کانال سایر افراد

یکی از روش های کسب درآمد در تلگرام که از همان زمان های آغازین روی کار آمدن این نرم افزار به وجود آمده است، جذب فالوور برای سایر کانال ها است. البته برای چنین کاری حتماً باید به اندازه کافی در تلگرام تجربه کاری داشته باشید و با تکنیک های جذب فالوور آشنا باشید. درآمد حاصل از این تکنیک در تلگرام در درجه اول به رتبه سایت شما در گوگل بستگی دارد. رتبه های برتر این تکنیک در حال حاضر می توانند در بدترین حالت ۲۸ تا ۳۰ میلیون تومان درآمد ماهیانه داشته باشند. این عدد بستگی به قدرت بازاریابی و سئو سایت شما و برخی موارد دیگر حتی می تواند تا دو برابر نیز افزایش یابد.

۳- مدیریت کانال تلگرام سایر افراد

مدیریت کانال سایر افراد در تلگرام نیز از روش های کسب درآمدهای بالا در این شبکه مجازی است. البته کسانی که تخصص و تجربه کمتری در این امر داشته باشند، مسلماً با حقوق های پایین تری استخدام خواهند شد. در حال حاضر درآمد مدیریت تلگرام سایر افراد بسته به کیفیت کار و آشنایی فرد با ترفندهای تلگرام از ۲ میلیون تا ۱۰ میلیون متغیر است. شرکت های دیجیتال مارکتینگ هم از این فرصت ها برای درآمدزایی استفاده می نمایند.

۴- محتوانویسی برای کانال تلگرام دیگران

اگر به راه اندازی کانال تلگرامی علاقه ای ندارید، برای کسب درآمد از تلگرام می توانید مدیریت سایر کانال های تلگرامی را بر عهده بگیرید. برای این نوع کانال ها باید محتوا تولید کنید. ممکن است یک کانال تبلیغاتی (با موضوع سرگرمی، طنز، علمی و…) به شما سپرده شود. در این صورت باید محتواهایی متناسب با موضوع کانال تهیه کنید. در روز چندین بار باید کانال را با محتواهای جدید به روزرسانی کنید. درصورتی که کانال بدون محتوا بماند، از تعداد کاربران آن کاسته می شود. پس برای جلب نظر کاربران لازم است تا در روز چندین مرتبه محتوا بارگذاری کنید.البته محتوا نویسی در تلگرام نیاز به آموزش هایی دارد که می توانید با جستجو در فضای اینترنت اصول این کار را بیاموزید. انواع محتواهای مختلف در تلگرام اعم از متن، تصویر، فیلم، انیمیشن و مونشن گرافی نیاز به تخصص خاص خود داشته و درآمد حاصل از این کار هم بسته به زمان و میزان کار از ۴ تا ۵ میلیون تومان برای افراد نیمه حرفه ای آغاز و تا ۱۵ میلیون تومان برای افراد حرفه ای ادامه دارد.

۵- طراحی ربات تلگرام

کسب درآمد از تلگرام

یکی از راه های کسب درآمد از تلگرام ساخت ربات (Bot) است. ربات ها هوشمندانه عمل می کنند و حتی می توانند یک کانال را مدیریت کنند. عضوگیری برای کانال و یا حذف اعضای متخلف از کانال، می تواند از طریق ربات انجام شود. یک ربات به طور خودکار عمل می کند که بسیاری از برنامه های کانال ها را انجام می دهد. پس می توانید برای سازمان دهی کانال ها یک ربات طراحی و از طریق آن درآمد کسب کنید.مزیت های بسیار ویژه این ربات ها آن ها را بسیار محبوب نموده و ربات نویس ها را نیز پردرآمد کرده است. ربات تلگرام را می توان یک هوش مصنوعی در فضای تلگرام تعریف کرد که می تواند بسته به دستوراتی که دریافت می کند و نوع برنامه نویسی که برای ساخت آن استفاده شده است، کارهای کاربران را آسان تر کند. برای مثال اگر قصد درست کردن یک عکس نوشته را دارید، می توانید عکس و نوشته خود را به این ربات ها ارسال و سپس عکس نوشته خود را تحویل بگیرید. متداول ترین زبان برنامه نویسی برای ساخت ربات ها در تلگرام PHP است. هرچند یادگیری این زبان نیاز به آموزش های تخصصی دارد، اما نوشتن ربات ها برای افراد مسلط به PHP خیلی کار پیچیده ای نخواهد بود. از ربات ها به روش های مختلف می توان پول در آورد. فروش ربات ها، ربات نویسی، جذب فالوور و مواردی از این دست که می توانند درآمدهای ۵۰۰ هزار تومانی تا چند میلیونی را برای دست اندرکاران ساخت ربات ها- برای هر ربات- رقم بزنند.

۶- بازاریابی اینترنتی

بازاریابی محصولات سایر فروشنده ها در تلگرام و دریافت کمیسیون از آن ها نیز یک روش عالی برای کسب درآمد است. اگر یک کانال و صفحه شخصی با فالوور زیاد در تلگرام دارید می توانید از این روش نیز در کنار سایر روش ها برای کسب درآمد در این نرم افزار استفاده کنید. در این روش شما می توانید با یک شرکت یا فروشگاه قرارداد منعقد کنید تا در طی یک بازه زمانی خاص تعدادی از محصولات شرکت را بفروشید. با کمک تلگرام می توانید این کار را انجام دهید. در روش بازاریابی سنتی شما مجبور هستید برای ملاقات با مشتریان با آن ها صحبت کنید تا برای خرید محصولات مجاب شوند. اما در این روش شما در خانه می نشینید و بدون این که وقت خود را صرف صحبت کردن با تک تک مشتریان کنید، در یک کانال یک بار برای همه کاربران، محتوا تولید می کنید. البته انتخاب محصولات مناسب و شرکت های عالی برای چنین کاری نیاز به دقت و بررسی معیارهای لازم خواهد داشت. درآمد حاصل از این کار بسته به میزان فعالیت هر کس دارد. برای مثال در حاضر فروشگاه دیجی کالا در یک برنامه درآمدزایی برای کاربران یا همان افیلیت مارکتینگ پورسانت های جذابی برای کمک به فروش محصولات خود قرار داده است. بسته به بزرگی کانالی که در اختیار دارید، این روش کسب درآمد می تواند حقوق ۲۰۰ هزار تومانی تا ۲۰ میلیون تومانی برای خود رقم بزنند.

۷- ساخت کانال آموزشی و فروش جزوات آموزشی

آموزش همیشه یکی از روش های کسب درآمد در جامعه بشری است. اگر در یک کار استعداد دارید و یا در یک شغل خاص حرفه ای هستید، می توانید از طریق کانال تلگرام درآمد کسب کنید. برای مثال وقتی در رشته زبان انگلیسی مهارت دارید، می توانید یک کانال آموزشی راه اندازی کنید که فیلم های آموزشی، پادکست و جزوات آموزشی یا مطالب را برای اعضای کانال منتشر کنید. درآمد حاصل از این کار نیز بسته به شرایط کانال شما و جزوات آماده شده می تواند ماهی ۱ تا ۱۰ میلیون تومان باشد. اگر نام کاربری کانال را از روی برند تجاری خود انتخاب کنید، قطعاً تأثیر بیش تری بر روی فروش محصولات دارند. وقتی کاربران با نام تجاری محصولات آشنا شوند، حتی زمانی که آدرس کانال را نداشته باشند، آن را در قسمت جستجوی تلگرام تایپ می کنند. پس آدرس کانال شما برای آن ها مشخص می شود. در کانال فروش می توانید محصولات و خدمات خود را در قالب فیلم، عکس، gif، پادکست، متن و … برای اعضا منتشر کنید. توصیه می شود برند تجاری خود را بر روی محتواها قرار دهید تا به مرور زمان شهرت و اعتبار پیدا کنید.

۸- راه اندازی یک کانال برای گرفتن تبلیغ از دیگران

کانال های فروش برای افزایش اعضا به تبلیغات نیاز دارند. آن ها می خواهند از طریق تلگرام درآمد کسب کنند. اما محیط تلگرام نسبت به سایر برنامه ها بسته است. تا زمانی که کاربران آدرس یک کانال را نداشته باشند، نمی توانند آن را پیدا کنند. پس تبلیغات در تلگرام اهمیت زیادی دارد. کانال های فروش برای تبلیغات از کانال های سرگرمی، علمی، هنری، طنز و … استفاده می کنند.برای راه اندازی یک کانال برای تبلیغات بایستی از موضوعات پرطرفدار و محبوب برای کاربران استفاده نمایید. موضوعات سرگرمی، خنده، بررسی مسائل سیاسی، اخبار به روز ورزشی، دانستنی ها و از این قبیل موضوعات می توانند بهترین گزینه ها برای راه اندازی یک کانال جهت گرفتن تبلیغ در تلگرام باشند. با افزایش تعداد دنبال کنندگان کانال شما و درج پذیرش آگهی خودبه خود افراد و سایر کانال ها به دنبال شما خواهند آمد. درآمد این کانال ها هم در حال حاضر از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان در روز متغیر است.

۹- کسب درآمد از طریق بانک شماره تلگرام

بانک شماره تلگرام هم روشی برای افزایش تعداد ممبر در این شبکه است و هم از آن برای انجام تبلیغات می توان استفاده کرد. ازاین رو داشتن بانک شماره تلگرام هم می تواند روشی مناسب برای کسب درآمد در آن باشد. برای ساخت بانک شماره تلگرام روش های زیادی وجود دارد. برای مثال در یک روش رایج کسانی که سایت های اینترنتی قوی دارند، بعد از ثبت نام هر فرد در سایت و ثبت شماره تماس، آن ها را در فایلی جمع کرده و به بانک تلگرامی خود اضافه می کنند. درآمد حاصل از بانک شماره تلگرام هم می تواند ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه باشد.

۱۰- همکاری با پلتفرم های تبلیغات

اگر تاکنون یک بار هم در تلگرام تبلیغی انجام داده باشید، احتمالاً با سختی های آن آشنا می باشید. تبلیغ در تلگرام در عین سودمند بودن، چالش های زیادی با خود به همراه دارد. انتخاب کانال تلگرامی مناسب و مرتبط با تبلیغ و ایجاد یک بنر تبلیغی عالی دو نمونه از این چالش ها می باشند. پلتفرم های تبلیغات در تلگرام می توانند این کار را به راحتی و بدون دردسر برای کانال ها انجام دهند. آنها با قرار دادن تبلیغ کانال شما در کانال های مرتبط شرایط را برای اضافه شدن ممبرهای متناسب با حرفه شما فراهم آورده و از این طریق میزان درآمد شما را افزایش خواهند داد. همکاری با این پلتفرم ها یکی از روش های کسب درآمد در تلگرام است. البته کسانی هم که توانایی مدیریت چنین کانال هایی دارند، می توانند خود به شخصه یک پلتفرم تبلیغات تلگرام تأسیس کرده و از این طریق درآمدزایی نمایند. درآمد حاصل از این کار نیز از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان در ماه متغیر است.

اهمیت استفاده از تلگرام در دنیای امروز

تبادل اطلاعات اصلی ترین اهمیت استفاده از تلگرام در دنیای امروز است. وجود بستری مناسب با امنیت بالا برای چنین کارهایی در دنیای امروز زندگی بشر با استقبال بسیار خوبی روبرو خواهد شد. تلگرام نیز به همین جهت کاربران زیادی به خود جذب کرده و کاربران با حضور در فضای آن اقدام به افزایش سطح آگاهی خود می نمایند. نبود چنین نرم افزارهایی و استفاده نکردن از آن ها می تواند باعث عقب ماندگی افراد یک جامعه باشد.

تأثیر فیلترینگ بر کسب و کارهای تلگرامی

هرچند نمی توان تأثیر منفی فیلترینگ روی کسب وکارهای تلگرامی را نادیده گرفت، اما در حال حاضر کاربران تلگرام کاملا با این موضوع کنار آمده اند. به این معنی که اگر حتی قرار نباشد کاربران جدیدی به این محیط وارد شود، دیگر شاهد کاهش کاربران نیز نخواهیم بود. البته چند سال اخیر نشان داده است که تعداد کاربران تلگرام روزبه روز باوجود فیلترینگ به دلیل استفاده از راهکارهای زیاد برای حضور آن در حال افزایش است. ازاین رو کنار کشیدن و استفاده نکردن از قابلیت های این نرم افزار تنها به دلیل فیلترینگ خیلی منطقی نخواهد بود. آمارها اما نشان از این دارد که بعد از فیلترینگ میزان کسب وکارها و درآمدهای ناشی از آن ها به شدت با کاهش روبرو بوده است. بر اساس گزارش های سرویس فضای مجازی خبرگزاری صداوسیما، در همان ابتدای فیلتر شدن تلگرام، حدود ۴۰ درصد از تراکنش های بانکی و ۱۸ درصد از درآمد پست کاهش یافت.

نتیجه گیری

این روزها رقابت زیادی بین کانال های تلگرامی به وجود آمده است که کسب درآمد از تلگرام را بیش از قبل سخت کرده است. برای کسب درآمد در این نرم افزار نیاز به سخت کوشی زیادی خواهید داشت. اما تجربه نشان داده است که هیچ چیزی غیرممکن نیست و با پشتکار انسان به هر خواسته ای خواهد رسید.

منبع : خانه سرمایه

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید