کتاب اندیشه اسلامی/ مطابق با نیاز روز جامعه
کتاب اندیشه اسلامی/ مطابق با نیاز روز جامعه

بختیاری احمدیان مولف این کتاب می گوید: مطالب این کتاب به روز می باشد و با توجه به نیاز جامعه و لزوم بازخوردهای مثبت از جامعه توضیحاتی به طور مفصل در این کتاب ارائه شده است.

«نام خدا در زبان فارسی، نام اطلاق شده ای است که به وجود افریدگار جهان نسبت داده می شود؛ خواه این خدایی که از آن نام برده می شود به صورت یکتا در یکتاپرستی مطرح شده باشد، یا به خدایی که در کنار دیگر خدایان چندخدایی طرح شده باشد؛ هم چنین چه ارتباطش را با جهان هستی حفظ کرده باشد و چه در آن زمانی که در امور آن دخالت نکند. خدا متداول ترین وازه ای است که ما به آفریدگار فراطبیعی ناظر بر جهان نسبت می دهیم…»


به گزارش پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، این بخشی از کتاب اندیشه اسلامی به نویسندگی روح الله بختیاری احمدیان می باشد که در شرکت چاپ و نشر بازرگانی به انتشار رسیده است.
دکتر روح الله بختیاری احمدیان مولف این کتاب به خبرنگار ایونا گفت: کتاب اندیشه اسلامی از منابع دانشگاهی است و ۱۲۸ استاد دانشگاه در حال حاضر به تدریس این کتاب می پردازند.
وی اظهار داشت: با یک نگاه به کلیات و جزئیات کتاب‌های مربوطه در این رابطه (اندیشه اسلامی)، دریافتم بسیاری از متونی که اکنون در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود شکل واحدی از آموزه‌های دانشگاهی در حوزه علوم انسانی نداشته و به موضوعات مهم و اساسی جامعه که موجب پرورش ذهنیت‌ها به گونه‌ واقعی گردد، پرداخته نشده است.
مولف این کتب بیان کرد: با توجه به اینکه کتاب های دیگر در این حوزه سنگین بوده و در فهرست بندی آنها مشکل وجود داشت. لذا، با توجه به اینکه در نظر داشتم تا اندیشه اسلامی را از خداشناسی تا جهان آخرت توضیح دهیم، متوجه شدم کتاب های دیگر در این خصوص دارای مشکل می باشند و به دلیل پراکندگی مطالب در سایر کتاب ها دانشجو با عدم درک درست مفاهیم روبه روست و متاسفانه کتاب ها متعلق به ۲۰ سال پیش می باشد. لذا؛ با توجه به اینکه مطالب می بایست بازخورد مثبت داشته تا دانشجو بتواند از مطالب درک بهتری داشته باشد به تصحیح مطالب پرداخته و بر آن شدم تا آنها را کامل تر کنم.
وی افزود: فصل اول این کتاب تحت عنوان خداشناسی، فصل دوم؛ کیهان شناسی، فصل سوم؛ انسان شناسی و فصل چهارم؛ ادیان شناسی، فصل پنجم؛ جامعه شناسی و فصل ششم؛ به آخرت شناسی اختصاص یافته است.
بختیاری اضافه کرد: به طور مثال فصل دوم این کتاب تحت عنوان کیهان شناسی، درباره فلسفه به وجود آمدن خورشید، زمین، ماه و ستاره ها … توضیح داده شده است.
بختیاری در پایان گفت: مطالب این کتاب به روز می باشد و با توجه به نیاز جامعه و لزوم بازخوردهای مثبت از جامعه توضیحاتی در این کتاب به طور مفصل ارائه شده است.

وی در پایان گفت: نكته اي كه قابل ذكراست سواليست كه مخاطبين بارهاسوال كرده اندكه آيا ارتباطي بين اين مجموعه كتاب ها وروحاني بودن شمادارد؟ آيا اساسا شما روحاني هستيد؟ بنده حقير به صراحت و به صورت رسمي اعلام ميكنم خير بنده روحاني نيستم، پزشك و متخصص امور هسته اي نيز نيستم بارها اين سؤال وشبهه براساس بعضي شواهد و تصاويرجعلي بوجود آمده است كه به احترام جامعه روحانيت و دوستان درد اين مسائل مطروحه، سكوت كرده ام در ضمن صرفا نمي شود هر شخصي را كه روپوش پزشكي برتن كرد پزشك ناميد. آيا چنانچه شخصي روپوش پزشكي برتن كردآيااوپزشك است؟بنده نيزبه دليل پژوهش هايم درمقوله هاي مختلف اجتماعي،ديني و فرهنگي به لحاظ آسيب شناسي اجتماعي مفتخر به كسب بعضي عناوين وديپلم هاي افتخاري گرديدم تأليفات اينجانب ۹اثر است يك تأليف درعلوم، ديني (انديشه اسلامي ۱و۲) منبع دانشگاهي پنج تأليف، درمقوله اجتماعي (منبع دانشگاه)دوتأليف حقوقي ويك تأليف در زمينه (اقتصادي) براي دولت لذا با تمامي وجود و احترام به اقشار مختلف درون كشور خصوصا جامعه روحانيت عزيز از اين تريبون رسمي بار ديگر اعلام ميكنم بنده حقير نه روحاني هستم نه پزشك جراح ..و نه متخصص امورهسته اي. در پايان براي تمامي تمامي مطالعه كنندگان اين سياه قلم ها، اساتيد فرهيخته وگرامي،دانشجويان عزيزكه آينده سازايران عزيز هستند آرزوي موفقيت ميكنم.

گفتنی است که مجموعه این کتاب به درخواست ریاست و جمعی از اساتید دانشگاه تهران در رشته های مختلف حقوقی و علوم انسانی نوشته شده است.

سیده ایمان مسئله گو
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز-ایونا