22:40 , 1402/8/29
کد خبر: 000036566
بازدید: 1141
کاهش 15 درجه ای هوا در انتظار این استانها

گزارش کامل «کاهش 15 درجه ای هوا در انتظار این استانها» را در ادامه مطلب بخوانید.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، گزارش کامل کاهش 15 درجه ای هوا در انتظار این استانها به شرح زیر است:

 درباره وضعیت هوایی اخیر کشور، اعلام شده است که سامانه بارشی امروز در نیمه غربی، جنوب و مناطق مرکزی کشور فعال است. این سامانه در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد و کرمان نیز به فعالیت خود ادامه داده و منجر به باران، باد شدید و حتی تگرگ برخی نقاط شده است.

به گفته مسئولان، سامانه بارشی در روزهای آتی نیز در غرب و شمال غرب، سواحل شمالی، شمال شرق، برخی نقاط جنوب غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، هرمزگان، جنوب فارس و بوشهر، شمال خراسان جنوبی، غرب کرمان و غرب سیستان و بلوچستان نیز بارش را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در روز چهارشنبه، سامانه بارشی در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی فعال خواهد بود و سپس از محدوده کشور خارج می‌شود.

ضیائیان افزود: شدت فعالیت سامانه بارشی امروز در غرب و جنوب غرب، همچنین جنوب کشور، و در روز آینده در شرق مازندران، خراسان شمالی و گلستان ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از بعدازظهر فردا و روز چهارشنبه با نفوذ توده هوای سرد، کاهش محسوس دما در اغلب نقاط کشور انتظار می‌رود.

درباره وضعیت جوی پایتخت، مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: آسمان تهران امروز ابری بوده و در برخی ساعات با باران، رگبار، رعد و برق و باد شدید همراه خواهد بود. این شرایط جوی همچنین در روز آینده در تهران ادامه خواهد داشت. دماهای بیشینه و کمینه در پایتخت به ترتیب 14 و 3 درجه انتظار می‌رود.

کاهش دمای شدید در گلستان

همچنین مدیر بحران استان گلستان اعلام کرد که سامانه بارشی دوم که از فردا (30 آبان) فعال می‌شود و تا پنجشنبه (2 آذر) ادامه خواهد داشت، با کاهش دما همراه است. این سامانه با کاهش دمای 10 تا 15 درجه سانتی‌گراد همراه بوده و در مناطق کوهستانی، رعد و برق، بارش تگرگ، و وزش باد همراه خواهد داشت. همچنین، نیروهای شهرداری نیز آماده‌باش هستند تا در صورت شکستن درختان کهنسال و سقوط اشیا، اقدامات لازم را انجام دهند.

 

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید