14:18 , 1402/6/28
کد خبر: 000033544
بازدید: 1130

وزیر اقتصاد خبر داد؛

کاهش زمان صدور مجوز دستگاه‌ها برای ترخیص کالا

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که زمان صدور مجوزها توسط دستگاه‌های مسئول برای ترخیص کالاها از گمرک در سال‌های گذشته به نصف کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد ایونا، سید احسان خاندوزی، در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و آشکارساز (x-ray) گمرکات کشور اظهار کرد که حدود ۳۰ هزار فعال اقتصادی در حوزه خدمات تجاری و گمرکی فعالیت می‌کنند و مهمترین اصول در این زمینه، سرعت و سلامت فرآیندهاست، و برای این منظور دستگاه‌های گمرکی و دستگاه‌های متولی باید به تأدیه وظایف قانونی خود بپردازند.

وی افزود: طبق دستور رئیس جمهوری باید به سمت روان‌ سازی فعالیت‌های گمرکی حرکت کنیم و تحقق آن جز با گمرک هوشمند امکان پذیر نیست. بنابراین تلاش کردیم گمرک را به مدافع حقوق تجار تبدیل کنیم و هر بخشی از زیرمجموعه‌های گمرک به وظایف خودش عمل نکند یا احیانا با فساد و تخلف رو به روست به وزارت اقتصاد گزارش کنید، تا با آن برخورد کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: در سال‌های گذشته در چند زمینه توانستیم به موفقیت‌هایی دست پیدا کنیم که می‌توانیم به تسریع فرآیندهای گمرکی اشاره کرد. در ۹ ماهه گذشته، متوسط زمانی که برای صدور مجوز هر کدام از دستگاه‌های متولی نیاز بود به نصف کاهش پیدا کرده است.

خاندوزی گفت: در این میان مدت صدور مجوز سازمان استاندارد از ۱۷ روز به ۱۱ روز، سازمان دامپزشکی از ۱۳ روز به ۶ روز، سازمان غذا و دارو از هشت روز به ۴ روز و سازمان حفظ نباتات از شش روز به کمتر از سه روز کاهش یافته است.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید