11:14 , 1402/6/27
کد خبر: 000033436
بازدید: 1180
کاهش ریسک زوال عقل با درمان فشارخون بالا

محققان اعلام کردند، درمان فشارخون بالا ریسک زوال عقل را کاهش می دهد.

به گزارش خبرنگار سلامت ایونا، متخصصان توصیه می‌کنند که فشار خون بالا در افراد مسن حتماً درمان شود. بر اساس تجزیه و تحلیل تحقیقات پیشین، مشخص شده است که درمان فشار خون بالا در افراد مسن باعث کاهش خطر ابتلا به زوال عقل می‌شود و نشان می‌دهد که سلامت قلب و مغز دارای ارتباط نزدیکی با یکدیگر هستند.

در یک تحلیل جدید، محققان متوجه شدند که افراد مسن مبتلا به فشار خون بالا که درمان نمی‌شوند، در مقایسه با افراد مسنی که فشار خونشان در وضعیت طبیعی است، دارای یک درصد بالاتری از خطر ابتلا به زوال عقل در طول دوره مطالعه هستند. این مساله حتی برای افرادی در گروه سنی ۷۰ تا ۸۰ سال نیز تاثیرگذار بود.

درمان فشار خون خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد

دکتر احمد سجادی، متخصص مغز و اعصاب و دانشیار نورولوژی در دانشگاه کالیفرنیا، اظهار داشت: "این تحقیق نشان می‌دهد که درمان موفقیت‌آمیز فشار خون بالا ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل را در افرادی که مشکل فشار خون ندارند، کاهش دهد." وی در این تحقیق مشارکت نداشت.

کاهش ریسک زوال عقل با درمان فشارخون بالا

برخی از پزشکان ممکن است از درمان تهاجمی بیماران مسن مبتلا به فشار خون بالا اجتناب کنند، اما مطالعه جدید نشان می‌دهد که درمان فشارخون بالا، به ویژه برای سلامت مغز مفید است.

به گفته متخصصان، پزشکان باید عوارض جانبی دارو را در بیماران مسن زیر نظر داشته باشند و برای ادامه کنترل فشار خون بالا با آنها همکاری کنند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید