16:03 , 1402/6/26
کد خبر: 000033397
بازدید: 1182
کاهش دما در تهران/ پیش‌بینی خیزش گرد و خاک همراه با باد

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان به شرح زیر است: وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نیمه‌ جنوبی و نواحی غربی تهران در روز سه‌شنبه (۲۸ شهریور) پیش‌بینی می‌شود. همچنین در این روز، کاهش نسبی دما نیز مشاهده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، طی پنج روز آینده وضعیت جوی تهران به شرح زیر است: آسمان اغلب صاف تا قسمتی ابری خواهد بود. در بعضی ساعت‌ها، به‌ویژه بعد از ظهر و شب، افزایش باد و در ارتفاعات افزایش ابر مشاهده می‌شود.

از فردا تا چهارشنبه ( ۲۷ تا ۲۹ شهریور) در بعضی ساعت‌ها وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در نواحی غربی، جنوبی و ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود، و گاهی رخداد باد با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید، به‌ویژه در نیمه‌جنوبی و نواحی غربی تهران، پیش‌بینی می‌شود. همچنین در این دوره، رگبار پراکنده، باران گاهی ممکن است همراه با مه و کاهش دید، به‌ویژه در ارتفاعات شمال شرقی ایجاد شود.

در روزهای امروز و فردا، تغییرات محسوسی در دما پیش‌بینی نمی‌شود و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، کاهش نسبی دما در بیشتر نواحی استان تهران مورد انتظار است.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا( ۲۷ شهریور) صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با احتمال وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای  ۲۰ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه (۲۸ شهریور ) صاف، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک با حداقل دمای ۲۱  و حداکثر دمای ۲۹  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران دمای هوای تهران در شبانه روز گذشته در گرم‌ترین لحظات روز به ۳۰.۱ درجه سلسیوس رسید که این خنک‌ترین دمای طول «روز» پایتخت از ابتدای تابستان تاکنون بوده است.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید