کار و تعاون

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از افزایش 20 درصدی حقوق در سال آینده خبر داده است.

وزیر کار اظهار امیدواری کرده که به زودی طرح توزیع کالابرگ الکترونیکی در کشور اجرایی شود.

کمک هزینه مسکن کارگران پس از گذشت ۷ ماه از سال بالاخره ابلاغ شد و رقم ۱۰۰ هزار تومانی افزایش حق مسکن باید از ابتدای فروردین ماه امسال واریز شود.

دیدگاه متفاوت دولت و مجلس درباره متناسب سازی حقوق؛

اگرچه افزایش حقوق اعلام شده برای کارمندان دولت در حقوق مهر ماه آنها لحاظ می شود اما این رقم علی الحساب بوده و لازم است میان مجلس و دولت هماهنگی های بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

جلسه بررسی تائید صلاحیت صولت مرتضوی؛ وزیر پیشنهادی کار امروز در شرایطی برگزار شد که سید ابراهیم رئیسی در این جلسه حضور نداشت و این موضوع شائبه های متعددی ایجاد کرد.

جلسه بررسی صلاحیت سید صولت مرتضوی، گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت کار برگزار شده و وی با 176 رای مثبت به عنوان وزیر کار انتخاب شد.

طبق قاونو ماده 10 قانون کار، قرارداد کارگران باید در 4 نسخه تنظیم شود و یک نسخه آن در اختیار کارگر قرار بگیرد اما 50 درصد از کارگران نسخه قرارداد ندارند.

بخشنامه بودجه ابلاغ شده و در قالب آن می توان بررسی کرد که دولت برای عیدی کارکنان و کارمندان چه رقمی را در نظر گرفته است اما در بخشنامه ابلاغی رقم مشخصی برای این بخش اعلام نشده است.

در لایحه بودجه تدوین شده برای سال آینده افزایش حقوق کارمندان به طور علی الحساب 20 درصد اعلام شده است.

در کشورهای مختلف بیمه ها تلاش دارند با ارائه خدماتی بهتر افراد را ترغیب به استفاده از خدمات خود کنند. در بسیاری از کشورها بیمه بیکاری نیز یکی از خدمات مهم بیمه ای است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از واریز حقوق مهر ماه بازنشستگان سایر سطوح مانند شهریور ماه با افزایش 38 درصدی به همراه 515 هزار تومان پرداخت می شود، به ارائه توضیحاتی درباره حقوق معوقه این بخش پرداخت.

با تصویب لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری، حداقل حقوق این افراد 6 میلیون و 600 هزار تومان خواهد بود.

نمایندگان مجلس با لایحه دو فوریتی دولت در زمینه متناسب سازی حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری موافقت کردند.

سخنگوی دولت اخیرا از افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان دولت خبر داده است.

معاون سازمان برنامه و بودجه چنین اعلام کرده که لایحه متناسب سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان پس از تصویب در دولت با دو فوریت به مجلس فرستاده شده است.

محمد هادی زاهدی وفا که مدتی است به عنوان سرپرست وزارت کار فعالیت دارد امروز با کم آوردن یک رای از تکیه زدن بر صندلی وزارت کار جا ماند.