کار و تعاون

برای کارکنان وزارت بهداشت اعلام شد؛

با چانه زنی حقوق بیشتری دریافت کنید؛

آخرین اخبار

مطابق ماده ۳۸ قانون جدید حجاب؛

مطابق ماده ۳۸ قانون جدید حجاب سفارش کار یا سفارش تبلیغات به اشخاص حقیقی یا حقوقی که داخل یا خارج از کشور در فضای مجازی یا رسانه‌ای فعال بوده و فعالیت آنها نوعاً ترویج یا تبلیغ برهنگی، بی‌عفتی، بی‌حجابی یا بدپوششی است، ممنوع است.

برای کارکنان وزارت بهداشت اعلام شد؛

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درباره تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی، شرکتی و غیره توضیحاتی را داد.

مرکز پژوهشی مجلس نیز به عنوان یک منبع تخصصی و معتبر در این زمینه، نقدهایی به روش‌های فعلی تعیین حداقل دستمزد ارائه کرده و پیشنهادهایی برای بهبود این فرآیند ارائه داده است.

کارشناس بازار کار، بیان کرد: مرخصی زنان که در سال‌های اخیر افزایش یافته، باعث شده که کارفرمایان تمایل بیشتری به جذب مردان نسبت به زنان داشته باشند و حضور زنان در بازار کار کاهش یابد.

مشاور وزیر بهداشت افزود: "کمبود ۲۰ هزار نیروی مامایی در کشور وجود دارد. طبق قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده که به صراحت اعلام کرده به ازای هر دو مادر باردار، حداقل یک ماما وجود داشته باشد، ما برآورد کرده‌ایم و حدود ۱۲ هزار ماما در بخش درمان و حدود ۸۰۰۰ ماما نیز برای بخش بهداشتی نیاز داریم."

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران اعلام کرد: از امروز، یعنی تاریخ ۱۸ شهریورماه، تا زمان تصمیم جدیدی از سوی دولت ساعت آغاز به کار دستگاه‌های اجرایی ملی که در شهر تهران مستقر هستند، به صورت شناور است.

ثبت‌نام برای این آزمون از تاریخ ۱۱ شهریور شروع شده و تا پایان روز ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

برخی از نگهبانان میادین میوه و تره‌بار تهران مدعی اخراج ۷ نفر از همکاران خود با دخالت فرمانده یگان حفاظت سازمان مدیریت میادین شدند.

وزیر کار توضیح داد که طبق قوانین معتبر، حقوق کارگران تنها یکبار در سال مورد بررسی قرار می‌گیرد، مگر در موارد خاص. این حقوق به عنوان حداقل تعیین شده‌اند اما کارگران می‌توانند با توجه به تخصص و شرایط خود مزید درآمد کسب کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران به وجود ۱۶۰ فروشگاه حیوانات خانگی (پِت‌شاپ) در استان اشاره کرده و خواستار برخورد با آن‌ها شده است.

دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور ادامه داد: درخواست کارفرمایان این است که آیین‌نامه ماده 191 قانون کار بازنگری و پیگیر برگزاری جلسه مجدد برای حقوق کارگران با توجه به افزایش قیمت ها و کاهش قدرت خرید هستند.

وزیر کار اعلام کرد که یارانه معیشتی نیز در سال جدید با رقم بیشتری نسبت به سال قبل پرداخت خواهد شد، اما جزئیات دقیق این افزایش مشخص نشده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: قرارداد با شرکت‌های تامین نیرو ممنوع می‌شود.

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم، استخدام در دستگاه‌های دولتی، از جمله قراردادی و رسمی، مشروط به تأیید سازمان اداری و استخدامی می‌شود .

اکو ایران نوشت: دادن وعده‌های خیالی و غیرعملیاتی به سرمایه‌گذاران خارجی، نه تنها موجب جلب سرمایه‌گذاری خارجی نمی‌شود، بلکه اثر معکوس خواهد داشت. سرمایه‌گذاران خارجی بیش و پیش از هر چیز، به دنبال فضایی امن برای سرمایه‌گذاری هستند و امن‌ترین فضا، جایی است که در آن عقلانیت وجود داشته باشد.

صولت مرتضوی به مشکلاتی که خبرنگاران در بازنشستگی پیش از موعد از طریق اجرای این قانون ممکن است مواجه شوند، اشاره و بیان کرده که خبرنگاری یکی از شغل‌های سخت و زیان‌آور است و ادعای کارفرما برای عدم پرداخت ۴ درصد سهم خود در بیمه خبرنگاران می‌تواند یکی از مشکلات اصلی باشد.

با چانه زنی حقوق بیشتری دریافت کنید؛

وزیر کار بیان داشت: در شورای عالی کار، حداقل حقوق کارگران تعیین شده است و کارفرمایان می‌توانند به صورت توافقی حقوق بیشتری را پرداخت کنند، و امیدوار است که با تدابیر دولت در حوزه کالابرگ، بخشی از مشکلات معیشتی با این طرح‌ها حل شود.

وزارت رفاه تکذیب کرد؛

مرکز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک اطلاعیه، ادعای پرداخت کمک‌هزینه بلاعوض برای حضور کارکنان این وزارتخانه در راهپیمایی اربعین را کذب و بی‌اساس خواند.

خبر خوب برای متقاضیان کار؛

مدیرکل دفتر توسعه نهاد‌های اشتغال و هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد که برای نیرو‌های ساده و نیمه ماهر، و همچنین نیرو‌های متخصص که در ایران بیکار هستند، امکان اعزام به خارج از کشور وجود دارد.

حداقل دستمزد روزانه یک کارگر در ایران ۱۷۶ هزار تومان است.