کار و تعاون

آخرین اخبار

پس از پایان موعد ارایه‌ اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به مناسبت مشارکت و اعتماد مودیان مالیاتی در ارایه اظهارنامه و پرداخت مالیات تقدیر و تشکر کرد.

از اقدامات مهم در دولت شهید رییسی اتفاق افتاد، رشد بودجه سازمان فنی و حرفه‌ای بود.

تعداد ۴۵۰ هزار و ۲۳۶ نفر توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در مراکز دولتی و غیردولتی در سه ماهه نخست 1403 ، از آموزش‌های مهارتی بهره‌مند شده‌اند.

دکتر مهدی کریمی تفرشی، کارآفرین موفق ایرانی و رئیس هیئت مدیره صنایع غذایی و کشاورزی گلها و هلدینگ AleM.K.TGROUP است.

کارگران غیررسمی از بی‌توجهی‌ها رنج می‌برند؛ چه کسی به داد این قشر زحمتکش خواهد رسید؟

کارگران برای جبران عقب‌ماندگی‌های مزدی مجبور به وام گرفتن شده‌اند!

در استان کردستان، بیمه‌ ۱۵ هزار کارگر ساختمانی به دلایل و بهانه‌های ناعادلانه قطع شد.

تصمیم جدیدی درباره دستمزد کارگران در حال بررسی است که می‌تواند احتمال واقعی شدن حقوق کارگران در سال 1403 را افزایش دهد.

دستورالعمل اجرایی «شناسایی و پیشگیری از تشکیل و فعالیت شرکت‌های صوری» ابلاغ شد. هدف از این دستورالعمل، کاهش فعالیت شرکت‌های صوری و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی است.

مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب در دیدار با جامعه کارگری از آنان خواست تا گزینه‌های پیشنهادی خود برای وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی را معرفی کنند.

آمارهای از وضعیت بازار کار در 17 استان کشور منتشر شد. نرخ مشارکت در این مناطق به شدت کاهش یافته است. چرا این اتفاق افتاده و چه باید کرد؟

ردپای اختلال اینترنت در اینستاگرام؛

اختلالات گسترده اینترنت، کابوسی برای صاحبان فروشگاه‌های اینستاگرامی! کاهش چشمگیر فروش و ضررهای هنگفت در پی قطعی و کندی اینستاگرام.

وزیر کار در واکنش به نامه رییس جمهور منتخب به مخبر درخصوص پرهیز از انتصابات گفت: ما آمدیم که کار را انجام دهیم، کار مردم را که نمی شود معطل گذاشت.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و افغانستان ضمن تاکید بر استفاده از تشکل‌های خصوصی در حوزه تجارت با افغانستان و فعالیت اتاق مشترک بین دو کشور، اعلام کرد که بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های خارجی ثبت شده در ایران متعلق به افغانستانی‌هاست و بیش از سه میلیارد دلار سرمایه در ایران دارند.

کنفدراسیون صادرات ایران اعلام کرد: تعلیق کارت‌های بازرگانی به دلیل عدم ایفای حداقل ۶۰ درصد تعهدات ارزی، متوقف شده و صادرکننده صرفا در بخش صادرات کالا اجازه فعالیت نخواهد داشت.

سامانه استخدام نیرو برای تامین نیروی کار از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید:

افزایش حقوق و دستمزد جامعه کارگری در طول سه سال گذشته متناسب با نرخ تورم صورت گرفت.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور گفت: مسکن کارگری, معیشت,کارگران روزمزد و پیمانکاری, ازپرداخت دیون به سازمان تامین اجتماعی و دستمزد واقعی از مطالبات کارگران از دولت چهاردهم است.

دبیر انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت: تلاش افغانستان این است که تمام شرکت‌های خارجی را به بازار خدمات مهندسی به ویژه پروژه‌های توسعه‌ای جذب کند و در حال حاضر شرکت‌های چینی پررنگ‌تر از سایر کشورها از جمله ایران و ترکیه در بازار پیمانکاری افغانستان حضور دارند.

با استفاده وام طرح اعتبار ملی می‌توان از بانک ملی تا سقف 500 میلیون تومان وام با نرخ سود 14 درصد دریافت کرد.