12:06 , 1403/3/21
کد خبر: 000050796
بازدید: 1150
کارنامه درخشان اوسمار در پرسپولیس

اوسمار ویرا؛ 16 بازی، 12 برد و رکوردی ماندگار در پرسپولیس!

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا,اوسمار ویرا، سرمربی برزیلی که چهل و سومین سرمربی تاریخ باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود، پس از 16 بازی روی نیمکت این تیم، ایران را ترک کرد.

اگرچه هنوز تکلیف بازگشت او به ایران مشخص نیست، اما او در همین مدت کوتاه با کسب رکوردی منحصر به فرد، نام خود را در تاریخ پرسپولیس جاودانه کرد.

ویرا در 16 بازی، 12 برد، 3 تساوی و 1 باخت کسب کرد که این آمار او را به یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ پرسپولیس تبدیل می‌کند. نکته جالب اینجاست که 7 سرمربی دیگر پرسپولیس با وجود تعداد بازی‌های بیشتر، نتوانسته‌اند به این تعداد پیروزی دست پیدا کنند.

نام‌هایی مانند ایوان کونوف، وینکو بگوویچ، زلاتکو کرانچار، نکو وینگادا، حمید استیلی، یورگن گده و مانوئل ژوزه، با وجود بازی‌های بیشتر، از نظر تعداد برد در مقایسه با ویرا ضعیف‌تر عمل کرده‌اند.

اگر ویرا در فصل آینده نیز هدایت پرسپولیس را برعهده بگیرد و میانگین 20 برد در هر فصل را حفظ کند، با 32 پیروزی بالاتر از مربیان نامداری مانند استانکو پوکله‌پوویچ و افشین قطبی قرار خواهد گرفت و به هفتمین مربی موفق تاریخ پرسپولیس از نظر تعداد برد تبدیل خواهد شد.

اوسمار

تیم ویرا در 16 بازی 32 گل نیز به ثمر رساند که او را در رده شانزدهمین مربی برتر پرسپولیس از نظر گل زده قرار می‌دهد. این آمار با توجه به اینکه ویرا از نظر تعداد بازی بیست و سومین سرمربی این باشگاه است، قابل توجه است.

بدون شک اوسمار ویرا در مدت حضور کوتاهش در پرسپولیس، عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت و نام خود را در تاریخ این باشگاه ثبت کرد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید