17:03 , 1403/4/18
کد خبر: 000056945
بازدید: 1152
چگونه از تهران به چالوس برویم: راهنمای کامل سفر به نگین شمال ایران

فاصله تهران تا چالوس با انواع وسایل نقلیه + نقشه

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایونا ، چالوس یکی از شهرهای استان مازندران است که در کنار رودخانه چالوس قرار دارد، اگر مسافر شمال ایران باشید حتما به چالوس و جاده زیبای آن خواهید رسید. در این مقاله از سفرانه به بررسی مسیرهای مختلف برای طی فاصله تهران تا چالوس خواهیم پرداخت.

 

جاده چالوس

 

شهر چالوس دارای آب و هوای معتدل و مطلوب و طبیعت زیبا است و به همین دلیل یک مقصد مناسب برای سفر به شمار می‌رود. لازم به ذکر است شهرت جاده چالوس به عنوان یکی از زیباترین جاده‌های ایران و جهان آن را بسیار محبوب کرده است.

 

دریای خزر

 

از جمله جاهای دیدنی چالوس می‌توان به کاخ چای‌خوران، دریاچه ولشت، مرداب کندوچال و مرداب هسل اشاره کرد.

مسیر تهران تا چالوس با خودرو شخصی

یکی از بهترین گزینه‌های سفر به مقصدهای مختلف، استفاده از خودرو شخصی است. طی کردن مسیر با خودروی شخصی امکان لذت بردن از مسیر را به شکلی فراهم می‌کند که توقف‌ها و زمان استراحت در مسیر به دست مسافر باشد به علاوه فضای مطلوب‌تری برای جمع‌های دوستانه و خانوادگی هنگام سفر فراهم می‌کند.

 

آزادراه تهران شمال

 

برای طی کردن فاصله تهران تا چالوس با خودرو شخصی سه مسیر وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

مسیر شماره یک با خودرو شخصی

مدت زمان: 2 ساعت و 45 دقیقه

مسافت: 143 کیلومتر

 

فاصله تهران تا چالوس در نقشه

 

فاصله تهران تا چالوس با استفاده از این مسیر که از آزادراه تهران _ شمال و جاده چالوس می‌گذرد باعث صرفه‌جویی در زمان خواهد شد. در این مسیر می‌توانید از تماشای طبیعت زیبا و رودخانه لذت ببرید.

مسیر شماره دو با خودرو شخصی

مدت زمان: 4 ساعت و 20 دقیقه

مسافت: 176 کیلومتر

 

فاصله تهران تا چالوس در گوگل مپ

 

فاصله تهران تا چالوس از این مسیر طولانی‌تر است و زمان بیشتری در راه خواهید بود. برای استفاده از این مسیر باید وارد منطقه شمیرانات شوید و در مسیر اوشان فشم برانید تا وارد جاده چالوس شوید. در ادامه از جاده چالوس و آزادراه تهران _ شمال، گذر خواهید کرد تا به مقصد برسید.

مسیر شماره سه با خودرو شخصی

مدت زمان: 3 ساعت و 50 دقیقه

مسافت: 190 کیلومتر

 

نقشه  فاصله تهران تا چالوس

 

اگر مایل هستید فاصله میان این دو شهر را با گذر از کنار سد امیرکبیر بپیمایید و مسافت بیشتری را در جاده زیبای چالوس باشید این مسیر مناسب شما است. برای استفاده از این مسیر به سمت شهر کرج بروید و وارد جاده چالوس شوید. در ادامه این مسیر از آزادراه تهران _ شمال نیز گذر خواهید کرد. بسیاری از افراد این مسیر را به دلیل زیبایی آن انتخاب می‌کنند.

 

فاصله تهران تا چالوس

 

لازم به ذکر است برای استفاده از آزادراه تهران _ شمال ملزم به پرداخت عوارض خواهید بود. نرخ این عوارض در روزهای عادی برای خودرو سواری 30/000 تومان و در روزهای پیک 50/000 تومان است. همچنین در مسیر رفت آزادراه تهران شمال دو جایگاه عوارضی وجود دارد.

 

یک باغ در شمال ایران

 

فاصله تهران تا چالوس با اتوبوس

مدت زمان: 2 ساعت و 45 دقیقه

مسافت: 144 کیلومتر

 

فاصله تهران تا چالوس

 

اگر خودرو شخصی ندارید یا می‌خواهید در مسیر از دیدن جاده لذت ببرید و یا مایل به رانندگی کردن نیستید، طی کردن فاصله تهران تا چالوس به وسیله اتوبوس انتخاب بسیار خوبی به‌شمار می‌رود. اتوبوس میان دو شهر از پایانه غرب تهران حرکت می‌کند و پس از حدود 3 ساعت به پایانه مسافربری و اتوبوس‌رانی چالوس می‌رسد.

 

طی مسیر با قطار

امکان طی کردن فاصله تهران تا چالوس با قطار ممکن نیست زیرا میان این دو شهر مسیر ریلی وجود ندارد.

 

سد امیرکبیر جاده چالوس

طی مسیر با هواپیما

استفاده از هواپیما همواره یک مسیر سریع و آسان برای سفر محسوب می‌شود اما به دلیل عدم وجود فرودگاه در چالوس پیمودن فاصله میان این دو شهر با هواپیما ممکن نیست.

شمال ایران از جمله شهر و جاده چالوس از مقصدهای بسیار محبوب و پرتردد ایران هستند. اگر مایل به سفر از تهران به چالوس و لذت بردن از مسیر زیبای آن هستید، می‌توانید از میان روش‌های موجود در این مقاله از سفرانه یک مسیر را برای سفر خود انتخاب نمایید.

منبع : سایت سفرنامه

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید