10:33 , 1402/8/25
کد خبر: 000036348
بازدید: 1544
چه کسانی کالابرگ 350 هزار تومانی می گیرند؟

در این مطلب نکات کاملی از افرادی که کالابرگ 350 هزار تومانی می گیرند را مشاهده کنید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا، دولت رئیسی برای اولین بار از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ یارانه معیشتی را پرداخت کرد. با در نظر گرفتن افزایش قیمت‌ها، دولت سیزدهم اقدام به افزایش یارانه معیشتی نموده است به منظور جبران رفاه از دست رفته خانوارها و حمایت از معیشت آن‌ها. با افزایش یارانه معیشتی، سه دهک پایین درآمدی به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند، که قوت خرید دهک اول درآمدی روستاییان (فقیرترین دهک) را ۲.۵ برابر می‌کند.

در جلسه برنامه حمایتی از مادران شیرده و باردار به منظور جلوگیری از سوء‌تغذیه، عباس روشن ظهر اظهار داشت که حمایت از مادران باردار و شیرده جزء مأموریت‌های کمیته امداد است و در این راستا برنامه‌های مهمی عملیاتی شده است.

وی افزود که یکی از خدمات این نهاد، پشتیبانی از از بین بردن سوء‌تغذیه مادران باردار و شیرده است و این خدمات با همکاری کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی اجرایی شده است. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر هم اعلام کرد که یک سبد غذایی مخصوص برای مادران باردار و شیرده تدوین شده است به منظور ارتقاء حالت تغذیه این گروه از جامعه و ترویج فرهنگ تغذیه سالم در این قشر.

روشن اظهار کرد که گروه مقصد، با پذیرش پزشک خانواده یا متخصص زنان و زایمان، مورد حمایت قرار می‌گیرد و در این زمینه، بن کارت مادران باردار و شیرده ماهانه شارژ می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون، بیش از ۱۲ میلیارد ریال برای فراهم کردن مواد غذایی برای ۸۴۵ مادر باردار و شیرده در خطر سوء‌تغذیه استان بوشهر، بن کارت آنان شارژ شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر، هزینه سرانه هر بسته غذایی در ماه برای این افراد را ۳۵۰ هزار تومان اعلام کرد و توضیح داد که مادران باردار و شیرده از بسته‌های غذایی در قالب این برنامه بهره‌مند خواهند شد که باعث ارتقاء حالت تغذیه و جلوگیری از سوء‌تغذیه در این گروه جامعه خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات