11:38 , 1401/6/25
کد خبر: 000015324
بازدید: 1219
چه کسانی با رئیسی به نیویورک می روند؟

حاشیه های متعدد تمام شده و حالا ویزا برای حضور ابراهیم رئیسی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل صادر شده است. اما آیا رئیسی هم مانند برخی سیاستمداران دوره های گذشته در این سفر همراهان خانوادگی دارد؟

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا، برخی می گفتند به نیویورک نرو و سمرقند را بچسب. برخی دیگر هم تاکید داشتند که اصلا آمریکا چرا باید برای حضور رئیسی ویزا صادر کند اما به هر صورت که هست ویزای ابراهیم رئیسی برای حضور در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل صادر شده و وی به زودی برای شرکت در این نشست راهی نیویورک می شود.

اما در آستانه این سفر یکی از سئوالاتی که ایجاد می شود پرسش درباره تیمی است که او را دراین سفر همراهی خواهند کرد.

در دوره های گذشته در میان سیاستمداران بوده اند افرادی که به هنگام شرکت در اجلاس های مهم بین المللی که در امریکا و اروپا برگزار می شد تیمی خانوادگی متشکل از اعضای خانواده و فامیل خود را قطار می کردند و جمعیتی نه چندان کم به اسم یک رویداد سیاسی بین الملل به بازارها و گشت و گذار می رفتند.

همین حالا اگر جستجوی کوتاهی داشته باشید به راحتی مشخص است در کدام دوره های ریاست جمهوری و توسط کدام سیاستمداران چنین رویکردی پیش گرفته شده است.

حال در دولت ابراهیم رئیسی و در شرایطی که وی صحبت های متعددی درباره مقابله با فساد و رانت مطرح کرده انتظار این است در چنین سفرهایی شاهد حضور سیاستمدارانی باشیم که قرار است در روند این نوع اجلاس ها حضوری تاثیرگذار داشته باشند نه خانواده و اقوام مسولان.

متاسفانه در ماه های ابتدایی دولت سیزدهم نیز هیاتی چندین نفره تیم مذاکره کنندگان وین را همراهی می کرد که حضور آنها هزینه های بالایی در پی داشت. حال باید منتظر ماند تا مشخص شود در این سفر رئیس جمهوری که بر ریشه کنی فساد و رانت تاکید دارد چگونه برخورد می کند. در هرحال انتظار افکار عمومی آن است که رئیسی برای این سفر همراه زیاد و غیر مرتبطی نداشته باشد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید