17:06 , 1401/8/25
کد خبر: 000016580
بازدید: 1169
چه شد که مرغ ارزان شد؟/مرغ های لاغر مریض نیستند

قیمت مصوب هر کیلو مرغ 63 هزار تومان اعلام شده اما ظاهرا در بازار، میزان کم خرید این کالا باعث شده قیمت آن در موارد متعدد به کمتر از نرخ مصوب برسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا، مدیرعامل اتحادیه مرغداران در این باره توضیحاتی ارائه کرده و گفت: سرانه مصرف مرغ در کشور کاهش یافته و عرضه این کالا به نسبت در حجم بالایی صورت می گیرد و بر این اساس شاهد انباشت مرغ در کشور هستیم که این موضوع مرغ داران و تولیدکنندگان مرغ را با نوعی بحران مواجه کرده است.

حبیب اسدالله نژاد در این باره گفت: اکنون در واحدهای عرضه کننده مرغ با قیمتی حدود 58 هزار تومان به فروش می رسد که حدود پنج تا شش هزار تومان ارزان تر از قیمت مصوب آن است.

وی ادامه داد: اکنون تناسبی که میان عرضه و تقاضا وجود داشته بهم خورده و همین موضوع باعث شده ما شاهد انباشت مرغ در بازار باشیم. در چنین شرایطی خواسته ما از دولت این است که در راستای وظیفه ذاتی خود عمل کند و برای تنظیم بازار نسبت به خرید و جمع آوری محصول مازاد اقدام کرده و دیگر در بازار مرغ منجمد عرضه نکند تا با واقعی شدن قیمت ها مرغ داران متضرر نشوند.

اسدالله نژاد در بخش دیگری از صحبت های خود نیز به اخباری که طی روزهای گذشته منتشر شده و اینگونه مدعی شده اند که به دلیل لاغر و کم وزن شدن مرغ های بازار که این شائبه را ایجاد می کند که مرغ ها مریض باشند، پرداخت و گفت: این موضوع صحت ندارد و سیاست این است که مرغ ها با وزن و سایز استاندارد در بازار عرضه شوند.

وی در عین حال عنوان کرد: با توجه به بالا رفتن هزینه های تولید مرغداران مرغ های خود را در سنین پائین تر می فروشند و تلاش دارند با این شیوه هزینه های تولید را مدیریت کنند که این هم اقدام خوبی است و در همه دنیا مرغ را با وزن پائین تر مصرف می کنند و در جامعه ما هم باید چنین فرهنگی ایجاد شود.

           

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار