16:21 , 1401/11/4
کد خبر: 000019198
بازدید: 1951
چرا مادر کیان پیرفلک از مدرسه اخراج شد؟

اخباری که طی روزهای گذشته منتشر شده گویای آن است که مادر کیان پیرفلک بدون اعلام قبلی و یکباره از حضور در محل کار خود منع شده و حراست مدرسه محل کارش به او اجازه حضور در مدرسه را نداده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا، هنوز مدت زمان زیادی از مرخصی مشروط پدر کیان از بیمارستان نمی گذرد که اخباری مبنی بر اخراج مادر او از آموزش و پروش شهر ایذه منتشر شده است.

طبق آنچه روزنامه اعتماد به نقل از عمومی کیان منتشر کرده در مدرسه ای که مادر کیان تدریس می کرده یکباره او را از دفتر صدا کرده و بدون رعایت شرایط داغدار بودنش با ادبیاتی تند و نامحترمانه به او می گویند که به حراست آموزش و پروش ایذه مراجعه کند. آنجا نیز با رفتاری تند و خارج از احترام به او می گویند که دیگر اجازه تدریس در مدرسه را ندارد.

مادر کیان پیر فلک کیست؟

کیان پیرفلک که در تاریخ 25 آبان سال جاری در حوادث ایذه کشته شد کودکی 9 ساله بود که پس از درگذشت او عواطف عمومی جامعه به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و فایل های تصویری و عکس های متعددی از او منتشر شد.

طی این مدت که پدر کیان نیز در بیمارستان بستری بوده مادر او در مراسم خاکسپاری او اظهاراتی درباره کشته شدن فرزندش داشته است.

مادر کیان پیرفلک در تلویزیون

پس از این ماجراها وی در گفتگویی با تلویزیون نیز حضور یافت که این فیلم در ادامه آمده است:

نام مادر کیان پیرفلک

وی که زینب مولایی نام دارد به گفته خودش در مصاحبه با صدا و سیما هنرمند است و به شغل معلمی مشغول بوده است.

بیشتر بخوانید:

عصبانیت محسن رضایی از ماجرای کیان پیرفلک/ شرط پیدا کردن قاتل کیان برای پذیرش کمک های دولت

پدر کیان پیرفلک این روزها کجاست؟

چهلم کیان پیرفلک چه روزی است؟/ تصویر سنگ مزار کیان

عموی کیان درمصاحبه ای که روزنامه اعتماد داشته چنین اظهار کرده است: «عموی کیان پیرفلک روز گذشته اعلام کرد، در شرایطی که زینب مولایی مادر کیان در استخدام رسمی آموزش و پرورش است، اما مسوولان حراست آموزش و پرورش ایذه روز شنبه بدون هیچ توضیحی از حضور او در کلاس‌های درس جلوگیری کردند.

سجاد پیرفلک ادامه داد: زمانی که همسر برادرم راهی کلاس درس می‌شود، از دفتر او را صدا می‌کنند و به صورت نامحترمانه و بدون درک شرایط داغدار بودن اعلام می‌شود به حراست آموزش و پرورش ایذه مراجعه کند.

در حراست نیز با رفتاری تند و غیرمحترمانه اعلام می‌کنند که دیگر اجازه تدریس در مدرسه را ندارد. این در حالی است که در برابر درخواست مادر کیان که حداقل نامه اخراجم را بدهید، اعلام می‌کنند، نامه‌ای هم به او نخواهند داد.

او گفت: بعد از این رفتار، مادر کیان ناخوش‌احوال شد و ناچار شدیم او را به بیمارستان برسانیم.

بیشتر بخوانید:

بازداشت 61 نفر در ارتباط با حوادث ایذه؛ شهری که کیان پیرفلک در آن شهید شد

اظهارات مادر کیان درباره شهید بودن فرزندش/ عصبانی بودم

ماجرای درخواست یخ برای پیکر کیان پیرفلک/ اظهارات پدربزرگ کیان درباره ربودن پیکر وی

سجاد پیرفلک در بخش دیگری از این گفت‌وگو درخصوص اینکه آیا خانواده کیان روند حقوقی و قضایی پرونده او را دنبال کرده‌اند، گفت: تا به امروز به دلیل اینکه میثم پیرفلک پدر کیان در وضعیت نامناسبی قرار دارد، خانواده درگیر روند درمان او در بیمارستان هستند و همچنین به علت ملتهب بودن فضا، تا به امروز امکان پیگیری حقوقی پرونده میسر نشده است.

اما به زودی شکایت خانواده کیان ثبت و برای احقاق حق دنبال خواهد شد. او گفت: از ابتدای وقوع این فاجعه، خانواده کیان تلاش کردند از دامن زدن به التهابات شهر ایذه جلوگیری کنند. اما در برابر این رفتار خانواده، شاهد رفتارهای تند و غیرمسوولانه و دور از همدردی ازسوی مسوولان بودیم. اما بدون تردید خانواده  به زودی شکایت خود را درخصوص این قتل ثبت می‌کند و روند حقوقی پرونده آغاز می‌شود.

عموی کیان یادآور شد: بحث ما این است چرا درباره این حادثه شفاف‌سازی نمی‌شود. مگر آبان ماه اعلام نشده بود، برخی افراد پیرامون این حادثه در ماکو دستگیر شده‌اند؟ سپس دی ماه اعلام شد افرادی مرتبط با قتل کیان در ایذه دستگیر شده‌اند. چرا درباره این افراد دستگیر شده اطلاع‌رسانی نمی‌شود؟ حتی روایتی یکدست در این زمینه اعلام نشده است.

او گفت: برخی رفتارها بدون هماهنگی با خانواده انجام شد که باعث ناراحتی شده است. ما همواره به فکر مردم بودیم تا فضا ملتهب نشود. خانواده نجابت به خرج دادند و منتظر اراده قوی درون نظام هستند تا ابهامات این پرونده، مبتنی بر اسناد و مدارک موجود روشن شود.

 

 

 

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید