17:18 , 1402/8/28
کد خبر: 000036477
بازدید: 1288
چجوری در فوتبال پیشرفت کنیم؟

چجوری در فوتبال پیشرفت کنیم؟ پاسخ به این سوال را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا، فاکتورهای زیادی برای تبدیل شدن به یک بازیکن خوب فوتبال نیاز است. از ضروری ترین مهارت ها در فوتبالیست داشتن هوش و اطلاعات میدانی و توانایی کنترل توپ می باشد. سوال بسیاری از افرادی که به تازگی به این رشته ورزشی وارد شده اند این است که چطور در فوتبال حرفه ای باشند و پیشرفت کنند‌. در این مقاله تمام نکات لازم برای چگونگی پیشرفت در فوتبال و ویژگی های یک فوتبالیست حرفه ای را توضیح می دهیم تا بتوانید در این ورزش خلاقانه موفق شوید.

چجوری در فوتبال پیشرفت کنیم؟

چطور سریع تر در ورزش فوتبال پیشرفت کنیم؟

​​​​​​فوتبال ورزشی محبوب و دوست داشتنی در تمام دنیا است. خیلی از افراد برای تفریح و سرگرمی با دوستان خود فوتبال بازی می کنند. برای پیشرفت بیشتر و حرفه ای شدن در فوتبال نیاز است مهارت ها و تکنیک هایی را یاد بگیرید و در زمین به خوبی اجرا کنید. 

مهارت های مربوط به پا را در فوتبال افزایش دهید

حرفه‌ای بودن یا آماتور بودن در فوتبال در اولین برخورد فرد با توپ مشخص می‌شود. فرد برای حرفه‌ای شدن در فوتبال باید دریبل کردن، شوت زدن و پاس دادن را تقویت کند‌. با انجام تمرین هایی می توان توپ را با پا در هوا و زمین متوقف کرد. با یادگیری تکنیک هایی می توانید با کل بدنتان توپ را کنترل کنید. 

 • با بازیکن مقابل تمرین پاس کوتاه انجام دهید یا با دیوار تمرین کنید.‌
 • با همتیمی تمرین پاس هوایی کنید، باید برای پاس و تثبیت توپ دو تماس با توپ داشته باشید. 
 • در حین دویدن توپ را شوت کرده یا پاس بدهید. 

برخورد نزدیک با توپ را در زمین تکرار و تمرین کنید. باید در فوتبال دقیق و سریع باشید، باید کنترل کردن توپ با داخل پای خود بیاموزید. با یادگرفتن این تکنیک می توانید دقیق تر پاس داده و دریبل کنید. با هرپای خود حداقل 100 بار این تمرین را انجام دهید. 

در حین دویدن، حرکت با توپ و حفظ آن را تمرین کنید. برای پیروز شدن در رقابت فوتبال باید حرکات شما در زمین قدرتمند و دقیق باشد. برای اینکه یک مدافع فوق العاده باشید باید سرعت و مهارت خود را در پاس دادن و گرفتن توپ افزایش دهید. 

​به پای غیرغالب یا مخالف خود هم توجه داشته باشید. در صورت پا راست بودن، بر روی توانایی پای چپ خود هم کار کنید. در زمان تمرین بر روی نیمه مخالف بدنتان نیز تمرکز کنید تا بتوانید به عنوان یک مدافع به سرعت در مقابل تیم حریف واکنش نشان دهید. 

با این تصور که توپ جزئی از بدنتان است، با توپ در زمین حرکت کنید تا با کنترل کافی و دقت فراوان دریبل بزنید. با توقف های سریع و چرخشهای تند در موقعیت های محدود، دریبل تمرین کنید. 

با ضربات و چرخش‌های مختلف در مناطق زمین توپ بزنید تا به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای کنترل فوق العاده بر روی توپ داشته باشید.

هوش فوتبالی تان را تقویت کنید

در هرجایی از زمین، دفاع نفر به نفر بسیار مفید است. از بازیکنان خط میانی تا مهاجمان در حین بازی به دفاع فردی نیاز دارند. بازی یک به یک را با یک یار تمرینی آغاز کنید و سعی کنید توپ را حفظ کنید. نکاتی را در تمرینات نفر به نفر رعایت کنید که عبارتند از:

 • برای داشتن واکنش سریع و تغییر سریع موقعیت، بر روی توپ با حالتی انعطاف پذیر و خمیده قرار بگیرید، زانو ها باید در این حالت خمیده باشند‌. 
 • یک پای خود را جلوتر از پای دیگر قرار داده و به بدن خود زاویه بدهید. مهاجم در چنین موقعیتی نمی تواند توپ را از شما بگیرد و مجبور است در طرفین شما قرار بگیرد. 
 • به عنوان یک مدافع برای تشخیص حرکت بعدی حریف مقابل و پیش بینی حرکت او به کمر بازیکن نگاه کنید. 

به عنوان یک بازیکن باهوش باید زمانی که توپ را در اختیار دارید، چشمانتان را کاملا باز نگه دارید و تمام زمین را تحت سیطره خود داشته باشید. برای پایش تمامی زمین از قسمت پایینی منطقه دید خود استفاده کنید، با چشمان باز کنترل بیشتری روی توپ دارید‌. تمرین کنید سرتان در حین بازی همواره بالا باشد‌. 

چگونه در فوتبال دریبل بزنیم؟

با یادگیری مهارت دریبل می توانید در بازی انرژی گیر فوتبال، توجه افراد را به خود جلب کنید. دریبل کردن یک مهارت سخت در فوتبال می باشد که زمانی که در این مهارت پیشرفت کنید می توانید به سطح بالایی برسید. در این حرکت حمله ای باید بتوانید در مقابل بازیکن مهاجم، توپ را برای خود نگه دارید. 

زمانی که بتوانید به درستی دریبل کنید، تعادل و حرکات شما برای کنترل توپ در زمین ارتقاء می یابد. نکات لازم برای یادگیری مهارت دریبل شامل موارد زیر است:

 • با توپ خیلی ملایم برخورد کنید. 
 • در کنار پاهایتان توپ را نگه دارید. 
 • برای حمله با توپ از کناره های پا استفاده کنید. 
 • لبه پایینی کنار پا، برای قرار گیری توپ مناسب است. 
 • به طور مداوم سرعت دریبل تان را تغییر دهید. 
 • برای دفاع توپ از بدن خود استفاده کنید. 
 • در حین دویدن، دریبل آسان را تمرین کنید. 
 • با استفاده از مخروط ها دریبل بزنید و دریبل کراس اوور را تمرین کنید. 

چجوری در فوتبال پیشرفت کنیم؟

نکات مهم برای پیشرفت در فوتبال

 1. با داشتن افکار فوتبالی و حرفه‌ای و دوری از حاشیه‌های بیخود می‌توانید در این مسیر به درستی تمرین کنید. 
 2. خونسرد مودب و آرام باشید زیرا اخلاق خوب به پیشرفت شما در فوتبال کمک زیادی می‌کند. 
 3. با عشق و علاقه به فوتبال نگاه کنید و فقط برای معروفیت و پولدار شدن بازی نکنید. 
 4. با داشتن اندکی استعداد در فوتبال و پشتکار و تلاش فراوان می‌توانید در رشته فوتبال بهترین موفقیت‌ها را کسب کنید. 
 5. زیر نظر یک مربی شروع به تمرینات اختصاصی و حرفه‌ای کنید و برای تمرینات خود برنامه منظمی داشته باشید. 
 6. بعد از تمرین حتما برای ریکاوری بدن ابتدا با آب گرم دوش گرفته و در پایان با آب سرد حمام خود را تمام کنید. 
 7. تجربه و سابقه بیشتر در بازی فوتبال، در پیشرفت شما موثر است، تک ضرب در فوتبال بازی کنید. 
 8. در کنار تمرین و آموزش باید به آمادگی جسمانی و مسائل روحی و روانی خود اهمیت بدهید. 
 9. فوتبالیست حرفه ای به برنامه تغذیه ای خود اهمیت داده و برای تامین کالری به مصرف پروتئین کافی می پردازد. 
 10. از مهمترین مهارت هایی که در فوتبال نیاز دارید، مهارت های مربوط به پا است. 
 11. با تقویت هوش خود، توپ را در زمین بهتر کنترل کنید. 

چگونه فوتبال خود را قوی کنیم؟

برای حرفه ای شدن در فوتبال باید با تکنیک های لازم، نکات اصولی و اساسی آشنا شویم. بازیکنان باید برای کسب مهارت کافی در ورزش فوتبال تمام تکنیک ها و نکات را به کار ببرند. 

انجام تمرینات آمادگی جسمانی

امروزه بازیکنان برای تمرین کردن فقط دور زمین نمی دوند یا فقط از پله ها بالا و پایین نمی روند. بازیکنان برای حرفه ای شدن، مهارت های ویژه خود را با حرکات متنوع تقویت می کنند. 

افزایش قدرت بدنی 

بازیکنان در ورزش فوتبال برای حرفه ای بودن به قدرت بدنی بالا احتیاج دارند. فوتبالیست خوب قادر است خیلی سریع موقعیت خود را عوض کرده یا مسافت زیادی را در زمین بدود. 

تمرین های پلیومتریک 

در این تمرین ها قدرت پرش بازیکنان بیشتر شده و سبب تقویت ماهیچه ها می شود. فوتبالیست برای انجام تمرین پلیومتریک نیاز به قدرت بدنی کافی دارد، در غیر این صورت مصدوم می شود. بخشی از این تمرین ها را لی لی کردن و پرش جفت پا تشکیل می دهد. 

به طور مداوم تمرین کنید

در موقعیت های مختلف به عنوان هافبک، مهاجم و مدافع تمام تکنیک های خود را به طور مستمر تمرین کنید. 

تمرین خودکشی برای چابکی، قدرت و سرعت بیشتر

در زمین فوتبال از یک سمت به سمت دیگر با حداکثر سرعت بدوید. با کنترل و ضربه زدن به توپ در سراسر نقاط زمین آن را حمل کنید تا مهارت های شما افزایش یابد. 

افزایش اعتماد به نفس

با تمرین بیشتر می توانید با اعتماد به نفس بیشتر و بی پروا در زمین بازی کنید و کنترل بیشتری بر روی توپ داشته باشید. 

چجوری در فوتبال پیشرفت کنیم؟

بعد از مسابقه یک فوتبالیست حرفه‌ای چه می‌خورد؟

با توجه به اینکه فوتبالیست‌ها در زمین بازی حدود ۵ لیتر آب از دست داده باید بعد از مسابقه برای جبران آن به اندازه کافی مایعات مصرف کنند. ورزشکارانی که آب کافی مصرف می‌کنند بعد از مسابقه تمام آسیب دیدگی‌های عضلانی و مفاصل آنها ترمیم شده و عضلات آنها دوباره جان می‌گیرد. معمولاً برای بعد از ورزش نوشیدنی‌های ایزوتونیک تولید شده که غلظت نمک آن با خون یکی بوده، مصرف این مایعات برای ورزشکار مفید باشد. 

ورزشکار حرفه ای تمام قند و انرژی دست رفته خود را در حین بازی، با مصرف مایعات مناسب جبران می کند تا دچار آسیب نشود. 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید