16:22 , 1402/6/27
کد خبر: 000033488
بازدید: 1131
پیش‌بینی وزش باد شدید در جنوب و غرب تهران

براساس تحلیل و پیش‌بینی الگوهای هواشناسی، در پنج روز آینده، آسمان استان تهران از صاف تا قسمتی ابری خواهد بود، و در ساعات بعد از ظهر افزایش سرعت وزش باد و افزایش ابرها در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، با توجه به اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت آب و هوایی این منطقه به شرح زیر است: در استان تهران، ویژگی‌های هوا عبارتند از قسمتی ابری بودن و وزش بادهای شدید، به ویژه در بخش‌های غربی و جنوبی استان، و همچنین کاهش دما.

در روزهای امروز و فردا (تاریخ ۲۷ و ۲۸ شهریور)، در بخش‌های غربی و جنوبی استان، وزش باد به نسبت شدید تا بسیار شدید در برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود. مناطق مستعد خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید را تجربه می‌کنند.

همچنین، در ارتفاعات شمال شرقی استان، بارش پراکنده باران به همراه رعدوبرق و گاهی مه، همراه با وزش نسبتاً شدید باد پیش‌بینی می‌شود.

در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه (تاریخ ۲۸ و ۲۹ شهریور)، کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود، و سپس افزایش تدریجی دما در سطح استان انتظار می‌رود.

بنابراین، طبق این گزارش، در تهران، در روز فردا (تاریخ ۲۸ شهریور)، آسمان از صاف تا کمی ابری خواهد بود، و در ساعات بعد از ظهر بادها افزایش خواهند یافت. دمای حداقل مورد انتظار ۱۹ درجه سانتیگراد و دمای حداکثر ۲۸ درجه سانتیگراد می‌باشد. همچنین، در روز چهارشنبه (تاریخ ۲۹ شهریور)، آسمان از صاف تا کمی ابری خواهد بود، و وزش باد گاهی به شدت خواهد بود. دمای حداقل مورد انتظار ۱۸ درجه سانتیگراد و دمای حداکثر ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۴ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید