08:44 , 1402/6/28
کد خبر: 000033509
بازدید: 1167
پیش بینی بورس امروز 28 شهریور/ بازار بورس در سایه خبرهای مثبت سیاسی قرار می گیرد؟

در روز گذشته، بازار سهام تجربه تغییرات مختلفی در تراز شاخص‌ها داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از اقتصادنیوز، در روز گذشته، بازار سهام تجربه تغییرات مختلفی در تراز شاخص‌ها داشت.

در ابتدای معاملات، شاخص کل هم‌وزن افزایش داشت ولی شاخص کل به روند معکوسی پرداخت.

در ساعت اول معاملات، شاخص کل تعداد واحد‌ها را افزایش داد و تراز را کاهش داد. در نیمه‌ی روز، شاخص کل تعداد واحد‌ها را افزایش داد و تراز را افزایش داد. در انتهای معاملات، شاخص کل دوباره کاهش تراز داشت و به تراز کمتری نسبت به ابتدای روز برگشت.

روز دوشنبه، شاخص‌های فرابورس قرمز رنگ بودند و تنها شاخص کل هم‌وزن افزایش تراز داشت. اختلاف بازدهی شاخص کل و هم‌وزن در بازار بورس تهران نزدیک به 22 صدم درصد بود، در حالی که در فرابورس این اختلاف حدود 19 صدم درصد بود. کمترین بازدهی در میان شاخص‌های فرابورس به شاخص بازار دوم با 33 صدم درصد کاهش تراز تعلق گرفت و بیشترین بازدهی به شاخص هم‌وزن با 3 صدم درصد کاهش تراز تعلق داشت.

در بخش صنایع، صنعت حمل و نقل با 59.1 میلیارد تومان ورود پول حقیقی بیشترین میزان ورود پول حقیقی را داشت.

صنعت قند و شکر با 23.3 میلیارد تومان و صنعت ساخت محصولات فلزی با 17.3 میلیارد تومان در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.

از سوی دیگر، صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری با 80.7 میلیارد تومان خروج پول حقیقی بیشترین میزان کاهش مالکیت حقیقی را به ثبت رساند و صنعت فلزات اساسی با 66.5 میلیارد تومان و صنعت خودرو و ساخت قطعات با 62 میلیارد تومان دیگر صنایعی بودند که مالکیت حقیقی خود را از دست دادند.

ارزش معاملات خرد در بازار سهام حدود 4 هزار و 530 میلیارد تومان بود و این سطح ارزش معاملات خردی را نشان می‌دهد. این میزان ارزش معاملات خرد روزانه به معنای ارتباط با شفافیت بازار یا قیمت‌های بالایی نسبت به ارزش ذاتی سهام است.

درباره پیش‌بینی بورس سه‌شنبه، احتمالاً با توجه به شرایط بازار و اخبار جاری، معاملات با افت تراز شاخص‌ها آغاز می‌شود. بازار سهام امکان دارد با رشد تعداد واحد‌ها و تراز‌های پایین‌تر شاخص‌های اصلی به روند کاهشی پیش برود. در انتهای معاملات نیز احتمالاً شاخص کل هم‌وزن بهتر از شاخص کل عمل خواهد کرد.

جریان پول حقیقی ممکن است منفی باشد اما ضعیف‌تر از روز دوشنبه و به احتمال زیاد در انتهای معاملات به سمت مثبت رفتار خواهد کرد.

در کل، انتظار می‌رود بازار سهام امروز تحت تأثیر اخبار و رویدادهای مختلف قرار بگیرد و تغییرات در تراز شاخص‌ها و بازدهی مختلف در بین صنایع و سهام مشاهده شود.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید