17:04 , 1402/6/26
کد خبر: 000033408
بازدید: 1161
پیشکسوت فوتبال کشورمان: نرفتن به المپیک از مربیان نیست!

پیروانی گفت: با مربیان خارجی مانند کوردس هم در راه صعود به المپیک موفق نبودیم. این نشان می دهد نرفتن به المپیک از مربیان نیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از همشهری آنلاین، پیروانی در ابتدا با اشاره به حذف تیم ملی امید از رقابت های مقدماتی المپیک گفت: بیشتر از ۵۰سال شد که به المپیک نرفتیم. حتی وقتی مربیان بزرگ مانند حسن حبیبی بالا سر این تیم بودند، بازهم به المپیک صعود نکردیم. با مربیان خارجی مانند کوردس هم در راه صعود به المپیک موفق نبودیم. این نشان می دهد نرفتن به المپیک از مربیان نیست.

وی افزود: متاسفانه  برای برنامه‌های تیم امید بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال تعامل نیست. برای المپیک کار را دیر شروع کردیم. در حالی که حریفانمان سخت برنامه ریزی و کار می‌کنند. کار نیکو کردن از پر کردن است. بازی آخر تیم ملی امید را مقابل ازبکستان دیدیم. ازبک ها از همان اول بازی مستقیم انجام می‌دادند. در نهایت هم روی بازی مستقیم به گل رسیدند. اخطارهای بی خود گرفتیم. مطمئن باشید اگر از این مرحله هم بالا می رفتیم، در مرحله بعد هم می‌باختیم و نتیجه نمی گرفتیم.

این کارشناس فوتبال کشورمان تاکید کرد: بعد از آنکه تیم امید از بازی‌های آسیایی آمد بلافاصله کار را برای دور بعد شروع کنیم. گرچه بازهم دیر است. برای انتخاب عنایتی چقدر زمان  هدر دادیم. کار نکردیم. به عمل کار براید به سخنوری نیست. باید کار کنیم.   یک گل از ازبکستان خوردیم ولی بازهم باید از این تیم گل می خوردیم. حق مان نبود صعود کنیم. دور از حق خدا است تیمی که برنامه ریزی کرده و سخت تلاش می کند، صعود نکند. ما که کار نکردیم صعود کنیم.

پیروانی با اشاره به تعامل کمیته ملی المپیک با فدراسیون فوتبال برای بهبود در روند آماده سازی تیم ملی امید گفت: باید تعامل کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال دلی باشد نه زبانی. دیدید برای انتخاب عنایتی چقدر زمان طول کشید. از همین قضیه هم لطمه خوردیم. از الان باید برای دور بعد برنامه ریزی خوبی داشته باشند. مربیان قوی روی کار بیاورند. نه اینکه عنایتی قوی نیست اما باید مربی قوی تر بیاورند.

او درباره اینکه عنایتی انتخاب قلعه نویی برای سرمربیگری تیم امید بود حالا اما مورد انتقاد قرار گرفته است گفت: این حرف ها نوشدارو بعد از مرگ سهراب است. خیلی دیر کار را شروع کردیم. افغاستان را ببینید. آنها را شکست دادیم ولی همین افغانستان را دو سال دیگر ببینید که چقدر پیشرفت کرده است. هر کس مربی تیم ملی امید شد حمایت کنید. قشنگ  نیست موج منفی بدهیم.

پیروانی با اشاره به قرعه کشی جام جهانی نوجوانان و هم گروهی ایران با بزریل و انگلیس گفت: سه بازی  سخت پیش رو داریم ولی دست آقای عبدی درد نکند که تیم ملی نوجوانان را به جام جهانی برد. بازی های ساده ای نیست امیدوارم بازی های قابل قبولی انجام دهیم.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص دو بازی دوستانه تیم ملی مقابل بلغارستان و آنگولا گفت: باید قلعه نویی که خبره کار است، بازی های تدارکاتی خیلی قوی برای تیم ملی داشته باشد. ژاپن با آلمان و ترکیه بازی می کند. باید قلعه نویی تیم های بهتری را برای بازی دوستانه درخواست کند تا نقاط ضعف و قوت تیم ملی شناسایی شود و بفهمیم چه ضعف ها و قوت هایی داریم.   براساس آنها تمریناتی را در دستور کار خود قرار دهیم. نه اینکه با بلغارستانی بازی کنیم که حتی یک حمله جدی روی دروازه ما نداشت. همین طور آنگولا. این تیم هم یک حمله روی دروازه ما نداشت.

وی افزود : در جام ملتها بازی های ما خیلی سخت است. همه تیم ها گردن کلفت هستند. از قطر و امارات عربستان و کره جنوبی تا استرالیا و ژاپن که هیچ کدام دست و پا بسته نیستند. هر بازی آنجا حکم فینال را دارد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید