21:07 , 1402/11/21
کد خبر: 000041354
بازدید: 1234
پیروز جنگ اوکراین مشخص شد

مقامات اوکراینی می‌گویند که تأخیر کنگره آمریکا در تصویب کمک‌ها به کیف باعث کمبود شدید تدارکات مورد نیاز در میدان نبرد شده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا به نقل از  اکوایران، وضعیت نیروهای روسیه در خط مقدم به فاصله ۱۵۰۰ کیلومتری و موقعیت ناامن آن‌ها در تقلا، موجب شده که اکنون نیروهای اوکراینی تنها حدود یک‌سوم از ذخایر تسلیحاتی خود را که برای حفظ موقعیت خود لازم است، مصرف کنند.

اما امکانات کمک نظامی و مالی ایالات متحده تأخیر داشته و ارسال بسیاری از محموله‌های آن‌ها به تعویق افتاده است. علاوه بر این، افزایش تولید اروپا نیز به اندازه کافی سریع نبوده است.

تأخیر در تصویب کمک‌های نظامی و مالی ایالات متحده، خطر ایجاد شکاف در عرضه کمک‌ها به کیف را به همراه دارد. هر چند سنای ایالات متحده به تصویب بحث در مورد کمک‌های مالی ۶۰ میلیارد دلاری به اوکراین رأی داده است، اما موافقت کامل هنوز به دست نیامده است.

مقامات غربی هشدار داده‌اند که در ماه‌های آینده، توانایی اوکراین برای جنگیدن با منابع کمتر افزایش خواهد یافت. به طور همزمان، روسیه از برتری نسبی منابع خود برای دستیابی به اهدافی چون تصرف مناطق استراتژیک استفاده می‌کند.

به عبارتی دیگر، کمبود مالی و تسلیحاتی برای اوکراینی‌ها، وضعیت خطرناکی است و می‌تواند تأثیرات جدی بر روند جنگ داشته باشد. از سوی دیگر، ایالات متحده و اروپا باید در این زمینه اقدامات جدی‌تری را انجام دهند تا اوکراین در مواجهه با تهدیدات روسیه دچار مشکلات کمتری شود.

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید