15:23 , 1403/3/22
کد خبر: 000050999
بازدید: 1151
پرواز پرندگان شکاری به دام قانون: دستگیری فروشنده متخلف در شیراز 🦅👮‍♂️

فروشنده متخلف پرندگان شکاری در شیراز به دام قانون افتاد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از دستگیری متخلف حرفه‌ای فروشنده پرندگان شکاری در این شهر خبر داد و گفت: شخصی که در ساعات شبانه در چهار راه مشیر اقدام به فروش پرندگان شکاری می‌کرد، توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز دستگیر شد.

کامران اسلاملو امروز، ۲۱ خرداد ماه با تقدیر از همکاری  کلانتری عباسیه در دستگیری  این فرد متخلف اضافه کرد: از وی دو عدد جغد و یک عدد دلیجه کشف و ضبط شده است.

وی افزود: با تعامل بسیار خوبی که محیط زیست شهرستان با دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دارد متخلف فروشنده غیر مجاز پرندگان شکاری دستگیر و با دستور قاضی کشیک روانه زندان شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز از شهروندان در خواست کرد هرگونه تخلفات زیست محیطی را در هر ساعت از شبانه‌روز به محیط زیست اطلاع‌رسانی کنند.

اسلاملو با بیان اینکه پرندگان شکاری در رأس یکی از هرم‌های غذایی چرخه طبیعت هستند، ادامه داد: این پرندگان  بدون دخالت انسان جمعیت برخی از حشرات مضر و جوندگان را تنظیم و از ازدیاد غیرقابل کنترل آن‌ها جلوگیری می‌کنند و زنده‌گیری آن‌ها باعث آسیب به چرخه طبیعت و انقراض نسل آن‌ها می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، وی با اشاره به اینکه با تغییر فصل در نیم کره شمالی زمین، پرندگان شکاری و برخی دیگر از پرندگان آبزی و کنار آبزی برای بقای خود مهاجرت به مناطق گرمسیر را آغاز می‌کنند، افزود: این پرندگان بخشی از سال را در مناطق  این شهرستان می‌گذرانند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید