08:37 , 1402/11/24
کد خبر: 000041462
بازدید: 1521
پاداش پایان خدمت فرهنگیان کیِ واریز می شود؟

فرهادی تصریح کرد: «در ۵ سال آینده، در حوزه ابتدایی به تثبیت خواهیم رسید اما اوج نیاز ما به نیروی انسانی در حوزه متوسطه خواهد بود چون نسبت به الان، در ۵ سال آینده ۱.۵۰۰ هزار نفر دانش‌آموز بیشتر خواهد شد.»

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از تیتر کوتاه، بر اساس گزارشات منتشر شده، مشکلاتی برای برخی از بازنشستگان دولتی، به ویژه معلمان بازنشسته در رابطه با دریافت پاداش پایان خدمت به وجود آمده است که موجب شده آنها شکایت کنند. به عنوان مثال، برخی از معلمان بازنشسته برای دریافت پاداش پایان خدمت بیش از یک سال در نوبت قرار داشتند و این موضوع باعث نارضایتی آنها شده است.

با توجه به صحبت‌های علی فرهادی، تعداد بازنشستگان در امسال نزدیک به ۶۷ هزار نفر بوده است.

وی اظهار کرده است که حدود ۷۰ درصد از نیروهای آموزش و پرورش در وضعیت بازنشستگی قرار دارند، که نسبت بازنشستگان به کارکنان فعال را ۷۰ درصد اعلام می‌کند.

همچنین، فرهادی ادامه داده و اظهار کرده است که حدود ۳۴ هزار نفر از بازنشستگان در سال تحصیلی جاری در حال همکاری با آموزش و پرورش هستند و برای سال آینده نیز از حضور آنها استقبال می‌شود.

او بیان کرده است که معتقدند معلمان بازنشسته تجربه و تخصص بالایی دارند و اگر تدریس اضافه وجود داشته باشد، به آنها سپرده شود تا بخشی از کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش رفع شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزوده که بحران کمبود معلمان از سال ۹۷ اوج گرفته و در سال ۱۴۰۲ به قله رسیده است، اما وضعیت در سال‌های آتی بهبود پیدا خواهد کرد.

وی همچنین اشاره کرده است که برای پاداش بازنشستگان، در سال ۱۴۰۱ مبلغی اختصاص داده شده و همچنان تلاش می‌شود تا پرداخت این مبالغ انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش هم درباره تاسیس دانشگاه فرهنگیان و جذب معلمان جدید صحبت کرده است که این موضوع در برخی موارد منجر به اختلافات و مشکلاتی شده است.

او بیان کرده است که تا سال ۱۴۰۵ وضعیت آموزشی نرمال خواهد شد و کمبود نیروی انسانی کمتر خواهد شد.

به طور کلی، مشکلات مرتبط با پاداش بازنشستگان و کمبود معلمان از مسائلی است که در بخش آموزش و پرورش مطرح شده و تلاش‌هایی برای حل آنها در جریان است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید