11:04 , 1402/11/22
کد خبر: 000041368
بازدید: 1172
وعده جنجالی ترامپ در انتخابات پیش رو

ترامپ افزود: "در روز اول ریاست جمهوری‌ام، سیاست دولت بایدن درباره مرزهای باز را خاتمه می‌دهم و بزرگترین عملیات داخلی اخراج در تاریخ آمریکا را شروع خواهیم کرد. ما چاره دیگری نداریم."

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، از عدم تصویب لایحه مربوط به مرزها در کنگره استقبال کرد و اعلام کرد که در صورت بازگشت به کاخ سفید، از همان روز اول "عملیات اخراج" مهاجران را آغاز خواهد کرد.

با اشاره به عدم تصویب این لایحه، ترامپ گفت: "فراموش نکنیم که این هفته یک پیروزی بزرگ داشتیم که هر محافظه‌کاری باید آن را جشن بگیرد. ما لایحه فاجعه‌بار مرزهای باز را که توسط جو بایدن متقلب ارائه شده بود، شکست دادیم."

قانونگذاران جمهوری‌خواه تحت فشار ترامپ، لایحه مورد نظر بایدن را رد کردند، هدف آنان این بود که بایدن نتواند تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر به موفقیتی دست پیدا کند.

در یک سخنرانی در کارولینای جنوبی، ترامپ افزود: "در روز اول ریاست جمهوری‌ام، سیاست دولت بایدن درباره مرزهای باز را خاتمه می‌دهم و بزرگترین عملیات داخلی اخراج در تاریخ آمریکا را شروع خواهیم کرد. ما چاره دیگری نداریم."

وی همچنین به مسائل مربوط به ناتو و روسیه اشاره کرد و اظهار کرد که اگر اعضای ناتو به تعهدات خود برای افزایش بودجه دفاعی عمل نکنند، روسیه را "تشویق می‌کند" که به آنها حمله کند.

ترامپ به یکی از جلسات خود با سران ناتو اشاره کرد و افزود: "یکی از روسای جمهوری کشورهای بزرگ بلند شد و گفت، اگر پولی پرداخت نکنیم و روسیه به ما حمله کند، آیا شما از ما حفاظت خواهید کرد؟ من گفتم، نه، از شما حفاظت نخواهم کرد."

ترامپ بارها اعلام کرده است که متعهد کردن آمریکا به دفاع از سایر اعضای ناتو، غیرمنصفانه است.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید