11:00 , 1403/1/15
کد خبر: 000044372
بازدید: 1180
وضعیت هوای فردا پنجشنبه 16 فروردین 1402

جزئیات دقیق وضعیت هوای فردا پنجشنبه 16 فروردین 1402 با رگبار و رعدوبرق همراه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا به نقل از ایسنا، وضعیت هوای فردا پنجشنبه 16 فروردین 1402 اعلام شد.

وضعیت هوای فردا پنجشنبه 16 فروردین 1402 به شرح زیر است:

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات اظهار کرد که از اواخر روز شنبه (۱۸ فروردین‌ماه)، سامانه بارشی به آرامی از شمال غرب به کشور وارد خواهد شد.

صادق ضیاییان افزود: امروز (۱۵ فروردین‌ماه) به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس، ارتفاعات استان کرمان، جنوب یزد، شرق لرستان و جنوب استان مرکزی افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق و گاهی وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت هوای فردا پنجشنبه 16 فروردین 1402

وی اضافه کرد: پنج شنبه (۱۶ فروردین‌ماه) این وضعیت در ارتفاعات استان کرمان، ارتفاعات شمال شرق فارس، برخی مناطق در جنوب یزد و برخی مناطق شرقی سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: جمعه و شنبه (۱۷ و ۱۸ فروردین‌ماه) آسمان در غالب مناطق کشور صاف تا کمی ابری است.

وی اضافه کرد: از اواخر روز شنبه به‌تدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود که به‌تدریج در مناطقی از شمال غرب کشور و نیمه غربی سواحل دریای خزر افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

ضیاییان افزود: یکشنبه (۱۹ فروردین‌ماه) با نفوذ این سامانه در نوار غربی کشور، شمال غرب، دامنه‌های البرز و سواحل دریای خزر بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: از امروز تا اواخر روز جمعه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۶ فروردین ‌ماه) صاف تا کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه (۱۷ فروردین‌ماه) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا اهواز  با دمای ۳۳ و ۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۱-  و ۲-  درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید