16:03 , 1402/8/28
کد خبر: 000036471
بازدید: 2506
وضعیت هوای فردا دوشنبه 29 آبان 1402

گزارش وضعیت هوای فردا دوشنبه 29 آبان 1402 را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، گزارش وضعیت هوای فردا دوشنبه 29 آبان 1402 به شرح زیر است:

سازمان هواشناسی با صدور هشدار قرمز، از تشدید فعالیت سامانه بارشی با وقوع رگبار شدید باران، رعدوبرق و وزش باد شدید در برخی استان‌ها خبر داده است. این شرایط احتمال خطراتی نظیر بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر به‌صورت گسترده، انسداد راه‌های روستایی و اختلال در جاده‌ها، اختلال جدی در سفرهای بین شهری و داخل شهر، تعطیلی فعالیت‌های عمرانی و خسارت به برخی زیرساخت‌ها را به همراه دارد.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است که شهروندان از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کرده، کانال‌ها و آبروهای درون و برون شهری را بازگشایی کنند و دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان به طور کامل آماده باشند. همچنین، از سفرهای برون شهری به‌صورت غیرضروری و فعالیت‌های کوه‌نوردی خودداری شود.

در صورتی که شرایط جوی فراهم کنند، می‌توان از خودداری از تفرجگاه‌ها و سکونتگاه‌های واقع در حریم و بستر رودخانه نیز بهره‌مند شد. همچنین، تجهیزات حفاظتی برای جلوگیری از خطرات ممکنه می‌تواند کمک کننده باشد.

با اعلام هشدار نارنجی در خصوص باد شدید و ارتفاع امواج در دریای خزر، سازمان هواشناسی هشدار داده که ممکن است سرعت باد دریایی در سواحل استان‌های گیلان و مازندران به ۳۰ تا ۴۰ نات برسد و ارتفاع امواج بیش از ۲ متر باشد. این وضعیت می‌تواند به خطراتی برای قایق‌ها و تاسیسات دریایی منطقه منجر شود.

دستورات و توصیه‌های صادره از سازمان هواشناسی، اهمیت اقدامات و آمادگی جامعه و ادارات مربوطه را در برابر پدیده‌های جوی و دریایی تاکید می‌کند. این اقدامات با هدف کاهش خسارات و حفاظت از امواج دریایی به‌عنوان اولویت اعلام شده و از تمامی فعالان دریایی خواسته شده است که به توصیه‌ها و اطلاعات به‌روز اعلام شده توجه و همکاری داشته باشند.

 

 

 

 

نظر شما


نظرات