16:28 , 1402/8/27
کد خبر: 000036422
بازدید: 1301
وضعیت هوای فردا دوشنبه 28 آبان 1402

گزارش وضعیت هوای فردا دوشنبه 28 آبان 1402 را در ادامه مطلب بخوانید.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، گزارش وضعیت هوای فردا دوشنبه 28 آبان 1402 به شرح زیر است:

در تاریخ پنجم نوامبر، سازمان هواشناسی با انتشار هشدار نارنجی، به تشدید فعالیت سامانه بارشی در دوشنبه (۲۹ آبان‌ماه) اشاره کرده و از وقوع رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، بارش برف و کولاک در نقاط مختلف ایران هشدار داده است. این هشدارات بر اساس تقسیم‌بندی جغرافیایی شامل مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، مرکزی، اصفهان، البرز، تهران، هرمزگان، کرمان، گلستان، مازندران و گیلان می‌شود.

به علت این شرایط جوی، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، لغزندگی گردنه‌های کوهستانی، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، وزش باد شدید موقت، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و شکستن درختان کهنسال، و خسارت به محصولات باغی و زراعی احتمالی است.

سازمان هواشناسی نیز با انتشار هشدار زرد، به فعالیت سامانه بارشی اشاره کرده و از وقوع رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، کاهش محسوس دما، بارش برف و احتمال کولاک در مناطق مختلف کشور در تاریخ‌های مختلف اخطار داده است. این هشدارها شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس، گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، هرمزگان، یزد، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، اصفهان، و شمال و شرق خوزستان هستند.

با توجه به این هشدارات، سازمان هواشناسی توصیه‌های ایمنی اعلام کرده است که شامل توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، محدودیت در فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره، انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد و آمادگی راهداری جهت برف روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر است.

از تمامی شهروندان و اقشار مختلف جامعه خواهش می‌شود که از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و به توصیه‌های مقامات محلی و سازمان هواشناسی توجه ویژه‌ای داشته باشند. همچنین، در صورت وقوع هر گونه حادثه یا ضربه احتمالی از خدمات اورژانس استفاده کرده و اطلاعات رسمی و معتبر را دنبال نمایند.

نظر شما


نظرات