10:24 , 1403/4/21
کد خبر: 000057558
بازدید: 1154
وزیر کار رئیسی مقابل دستور پزشکیان ایستاد!

وزیر کار در واکنش به نامه رییس جمهور منتخب به مخبر درخصوص پرهیز از انتصابات گفت: ما آمدیم که کار را انجام دهیم، کار مردم را که نمی شود معطل گذاشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از عرشه آنلاین،  سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از توفیقات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه مطالبات رسوب شده و انباشته شده سازمان تامین اجتماعی را بخش قابل توجهی از آن را موفق شدیم که از دولت دریافت کنیم، حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان از سوی بانک رفاه توسط سازمان تامین اجتماعی خوشبختانه تسویه شد که از این مبلغ ۴۵ هزار میلیارد تومان بدهی پرداخت شد و ۴۵ هزار میلیادر تومان افزایش سرمایه شد.

مرتضوی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در باره نامه پزشکیان به مخبر در بحث عزل و نصب ها گفت: ببینید دولت مستقر تا آخرین لحظه ای که مسئولیت دارد پاسخگوست، هم به مردم پاسخگوست هم به مجلس پاسخگو است و هم به خود رییس دولت. نامه آقای مخبر در رابطه با دستگاه های اداری است، انتصاباتی که صورت گرفته در شرکت هایی هستند ها تابع موسسات عمومی هستند.

وی ادامه داد: در رابطه با نامه آقای پزشکیان باید از خودش سوال کنید که ببینید این نامه‌ای که آقای پزشکیان صادر کرده است اصلا مبنای حقوقی دارد یا ندارد؟ مبانی حقوقی این نامه را از خود ایشان سوال کنید و ببینید که آیا عرف بوده؟ رسم بوده؟ قاعده بوده است؟

وزیر کار در ادامه ابراز داشت: شما هم به عنوان خبرنگار باید از ما مطالبه گر باشید از ما که کار خود را انجام دهیم، ما آمدیم که کار را انجام دهیم، کار مردم را که نمی شود معطل گذاشت. به عنوان مثال یک شرکتی الان زمان برگزاری مجمع‌اش است، عضو هیات مدیره هم کم دارد، خب مجمع بگذاریم یا نگذاریم؟ عقل چه می گوید؟ عقل می گوید کار مردم را نباید کنار گذاشت.

وی در پایان گفت: اما نامه آقای مخبر ناظر بر دستگاه های اداری است، ما هم مثلا ۵-۶ نفر سرپرست داریم الان، چون نامه ایشان آمد به رغم اینکه مدت سرپرستی هم تمام شده بود اما نامه آقای مخبر را به عنوان رییس دولت را لازم دانستیم و رعایت کردیم، اما در رابطه با شرکت‌ها تابع قوانین شرکتی هستند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید