09:56 , 1402/6/28
کد خبر: 000033519
بازدید: 1214
وزیر علوم: اگر نیاز باشد روسای دانشگاه‌ها را عوض می‌کنیم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر این موضوع که وضعیت و عملکرد رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری به طور سالیانه ارزیابی می‌شود، اظهار کرد: در صورت لزوم، ما آماده هستیم که رؤسای دانشگاه‌ها را تغییر دهیم، اما در حال حاضر هیچ فرد خاصی برای تغییر یا جابجایی در نظر گرفته نشده است.

به گزارش خبرنگار آموزش ایونا، دکتر محمد علی زلفی گل افزود: از زمان ورود ما به وزارت علوم و فناوری و در مراحل انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، ما به کمک یک کمیته انتصاباتی اقدام به انتخاب می‌کنیم. این کمیته تشکیل شده از نه نفر عضو است، که دو نفر از اعضای آن از وزرای سابق علوم و دیگر اعضا افراد بسیار ماهر و با تجربه در عرصه دانش و فناوری کشور هستند. اعضای این کمیته افرادی با شهرت و توانمندی‌های برجسته برای انتخاب به عنوان رئیس دانشگاه را بررسی می‌کنند و پس از اولویت‌بندی اشخاص، نامزدها به وزیر ارائه می‌شوند.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعاتی که از کمیته انتصابات و همچنین حوزه‌های دیگر دریافت می‌کنم، من به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصمیم می‌گیرم که گزینه‌ای که بهترین انتخاب برای رئیس دانشگاه، پژوهشگاه یا پارک علم و فناوری است، را انتخاب کنم.

دکتر زلفی گل از ارزیابی وضعیت روسای دانشگاه ها توسط وزارت علوم خبر داد و گفت: روسای دانشگاه ها و سایر مراکز به مرور و سالیانه توسط کمیته انتصابات و دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم مورد ارزیابی قرار می گیرند و اگر لازم باشد روسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری را تغییر می دهیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان تاکید کرد: فعلا برنامه‌ای برای تغییر روسای دانشگاه‌ها نداریم و افراد خاصی مد نظر تغییر نیست و سعی میکنیم با همین روسای فعلی مسیر خود را پیش ببریم. اگر چه درمواردی برخی روسای دانشگاه ها در میانه کار مشکلات جسمی پیدا میکنند و ما بالاجبار باید جایگزینی برای آنها تعیین کنیم.

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید