11:21 , 1402/6/22
کد خبر: 000033230
بازدید: 1162

امروز وزرا در حیاط دولت چه گفتند؟

وزیر دفاع: در منطقه هیچ جنگی صورت نمی‌گیرد/  وزیر علوم به ادعای اخراج اساتید از دانشگاه‌ها واکنش نشان داد

در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) 22 شهریور ماه 1402 هیات وزیران در حیاط دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایونا، در حاشیه اعضای کابینه سیزدهم از واکنش به اخراج اساتید از دانشگاه ها تا منتفی بودن جنگ در منطقه، در حضور خبرنگاران صحبت کردند.

سلاجقه: تا پایان سال حداقل ۲۱ فلر در منطقه شرق کارون خاموش می‌شوند

رئیس سازمان محیط زیست ایران اعلام کرد که تا پایان سال جاری حداقل ۲۱ فلر (مشعل گازی) در منطقه شرق کارون خاموش خواهند شد.

او به برگزاری اجلاس بین‌المللی مقابله با گردوغبار در ایران اشاره و تأکید کرد که این اجلاس با استقبال جهانی مواجه شده و سخنرانی رئیس‌جمهور در آن بسیار عالمانه و هوشمندانه بوده و نظر دنیا را نسبت به مسائل محیط زیست تغییر داده است.

او افزود که بیانیه نهایی این اجلاس نیز بسیار عالی بوده و نقطه نظرات ایران در خصوص ایجاد سازمان منطقه‌ای محیط زیست، صندوق منطقه‌ای و بین‌المللی، و ایجاد کنوانسیون در سازمان ملل به طور کلی تأیید شده است.

در مورد خاموش‌شدن فلرها (مشعل‌های گازی)، وی بیان کرد که تا پایان سال حداقل ۲۱ فلر در منطقه شرق کارون خاموش می‌شوند و امیدوار است که وزارت نفت نیز در کیفی‌سازی و بهینه‌سازی مصرف سوخت‌ها تلاش‌های لازم را انجام دهد.

سلاجقه همچنین درباره وضعیت جزیره آشوراده اطلاعاتی ارائه داد و گفت که این جزیره هیچ مشکلی ندارد و کارها در آنجا به همت شورای راهبردی و با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی، استانی و سمن‌ها انجام می‌شود.

واکنش وزیر علوم به ادعای اخراج اساتید از دانشگاه‌ها

وزیر علوم اعلام کرد که اساتید دانشگاه‌ها به عنوان سرمایه‌های نمادین کشور در نظر گرفته می‌شوند و تأکید کرد که هیچ گاه نباید به آنها بی‌احترامی شود.

وزیر ارتباطات: کاهش کیفیت اینترنت به صورت نامحسوس است

وزیر ارتباطات نیز اعلام کرد که کشور در حال توسعه شبکه هسته مخابراتی خود است و سعی در افزایش سرعت اینترنت دارد.

او افزود که برخی مناطق به دلیل ارتقای شبکه، ممکن است در ساعاتی از شب کاهش سرعت اینترنت تجربه کنند.

وی همچنین اعلام کرد که در حال حاضر ۵۰ درصد به لایه IP کشور اضافه می‌شود و تغییرات در کیفیت اینترنت به مرور به اپراتورها اطلاع داده می‌شود.

او تأکید کرد که کاهش کیفیت اینترنت به صورت نامحسوس است و اطلاع‌رسانی عمومی در این زمینه انجام می‌شود.

واکنش اسلامی به ادعاهای ضدایرانی تروئیکای اروپایی


رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در واکنش به بیانیه اخیر سه کشور اروپایی عضو برجام، اظهار کرد که طرف‌های غربی نباید انتظار داشته باشند که ایران برجام را کامل اجرا کند ولی آن‌ها به تعهدات خود عمل نکنند.

وی افزود که تا زمانی که آن‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، ایران نیز از تعهدات خود خارج می‌شود. این مسئله در گزارش آژانس مشهود است.

سه کشور اروپایی عضو برجام در ادامه ادعاهایی را درباره همکاری ایران با آژانس اتمی اعلام کردند و خواستند ایران با نصب مجدد دوربین‌ها و تجهیزات نظارتی موافقت کند. انگلیس، فرانسه و آلمان همچنین مدعی شدند که ایران اراده‌ای از خود برای اجرای تعهدات شفاف‌ساز مندرج در بیانیه مشترک ماه مارس با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان نداده است و برای بازرسان آژانس هم روادید صادر نکرده است.

این کشورها و همچنین آژانس در حالی از ایران می‌خواهند که همکاری بیشتری در رابطه با افزایش سطح نظارت و بازرسی‌ از فعالیت‌های هسته‌ای‌ خود داشته باشد که این نهاد بین‌المللی هیچ اقدام متقابلی برای اطمینان ایران از رفع کامل ابهامات و سوالات پادمانی انجام نمی‌دهد و به عبارتی تاکنون آژانس مابه‌ازای مشخصی برای این درخواست فراتر از تعهدات قانونی ایران ارائه نکرده است.

وزیر دفاع: در منطقه هیچ جنگی صورت نمی‌گیرد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، ضمن تأکید بر اینکه در منطقه هیچ جنگی صورت نمی‌گیرد، اعلام کرده است که هیچ تغییری در ژئوپلیتیک منطقه نپذیرفته و مواضع ایران در این زمینه کاملاً مشخص است. او افزوده که روند مورد بررسی حالی که در حال انجام است نشان می‌دهد که اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

در مورد کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان، وی اظهار کرده است که این کمیسیون به منظور بررسی همکاری‌های متقابل و تعاملات میان دو کشور برگزار می‌شود.

همچنین، وزیر دفاع به اهمیت ارتباط با جمهوری آذربایجان و ارمنستان اشاره کرده و اعلام کرده است که تعاملات با هر دو کشور را ادامه خواهند داد.

در مورد تمرکز نیروهای مسلح ایران در مرزهای شمال‌غرب کشور، وی اظهار کرده است که رزمایش‌هایی در مناطق مرزی بر اساس برنامه‌ریزی‌ها انجام می‌شود و این امور جزء فعالیت‌های روزمره نیروهای مسلح است.

و در مورد احتمال رونمایی از جنگنده‌های سوخو در رژه ۳۱ شهریور، وزیر دفاع اظهار کرده است که در رژه‌ها دستاوردهای متعددی را ارائه می‌دهند، از جمله تجهیزات بروز و محصولات جدید در حوزه پدافند هوایی و دیگر بخش‌های دفاعی.

وزیر نفت: تمامی مشعل‌ها تا پایان دولت جاری جمع‌آوری خواهند شد


وزیر نفت اعلام کرد که گازهای مشعل میادین نفتی شرق کارون در ایران جمع‌آوری شده و تا پایان امسال، مجموعاً ۵۲ مشعل در مناطق شرق و غرب کارون به جمع‌آوری خواهند رفت.

او تصریح کرد که این اقدام به منظور تأمین خوراک پتروشیمی‌ها انجام شده و تمامی مشعل‌ها تا پایان دولت جاری جمع‌آوری خواهند شد، با تأکید بر دستورات مقام معظم رهبری و تأکید رئیس‌جمهور بر انجام این اقدام.

 

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید