11:43 , 1402/6/27
کد خبر: 000033456
بازدید: 1184
وزیر امور خارجه چین: چین با اتحادیه اروپا شریک است نه رقیب!

وزیر امور خارجه چین افزود که؛ چین و اتحادیه اروپا باید به عنوان شرکاء با یکدیگر همکاری کنند به جای اینکه به عنوان رقبا عمل کنند.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا به نقل از ایسنا، خبرگزاری چینی شینهوا به نقل از وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، اعلام کرد که چین همواره از استقلال راهبردی اتحادیه اروپا حمایت می‌کند و باید هر دو طرف به حفظ نگرشی باز ادامه دهند و از انحصارگرایی خودداری کنند.

وزیر خارجه چین تأکید کرد که حمایت از "تجارت آزاد" بین چین و اتحادیه اروپا اهمیت دارد و همکاری‌های این دو طرف در مواجهه با اختلافات اولویت دارد.

او افزود که چین و اتحادیه اروپا باید به عنوان شرکاء با یکدیگر همکاری کنند به جای اینکه به عنوان رقبا عمل کنند.

این اظهارات از آنجا نشأت می‌گیرد که کمیسیون اروپا تحقیقاتی درباره اعمال "تعرفه‌های تنبیهی" به منظور حمایت از تولیدکنندگان اتحادیه اروپا در مقابل واردات ارزان‌تر خودروهای الکتریکی چینی آغاز کرده است.

این تعرفه‌های تنبیهی به گفته گزارش‌ها از یارانه‌های دولتی خودروهای الکتریکی چینی که به بازارهای جهانی وارد می‌شوند، بهره می‌برند.

کمیسیون اتحادیه اروپا در طول تحقیقات ۱۳ ماهه خود دارای فرصت است تا ارزیابی کند که آیا تعرفه‌های بالاتر از نرخ استاندارد ۱۰ درصد اتحادیه اروپا برای خودروها اعمال می‌شود یا خیر.

این تدابیر ممکن است روند تجاری بین چین و اتحادیه اروپا را تحت تأثیر قرار دهند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید