ورود وسایل نقلیه به دره گردشگری «توبیرون» دزفول ممنوع شد
ورود وسایل نقلیه به دره گردشگری «توبیرون» دزفول ممنوع شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول از ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به منطقه گردشگری دره توبیرون خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، رضا قپانچی‌پور اظهار کرد: پیرو مصوبه ساماندهی مناطق گردشگری در شهرستان دزفول و به منظور پیشگیری از تخریب محیط زیست در این مناطق، نسبت به نصب تابلوی هشداردهنده در مسیر ورودی دره توبیرون اقدام شد.

وی با اشاره به حمایت معاونت عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در این‌باره افزود: با توجه به حضور گسترده وسایل نقلیه در دره گردشگری توبیرون و تهدید جدی تخریب محیط زیست در این منطقه، پس از برگزاری جلسات و پیگیری‌های متعدد، صبح امروز با همکاری بخشداری سردشت و انجمن زیست محیطی کنکاج، نسبت به نصب تابلوی هشداردهنده عدم ورود وسائل نقلیه اقدام شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول تصریح کرد: بدین وسیله از طبیعت‌گردان خواهشمند است در صورت انتخاب این منطقه به عنوان مقصد گردشگری، به منظور حفظ و بهره‌مندی پایدار از محیط زیست به صورت پیاده طی مسیر کنند.

وی افزود: دره گردشگری توبیرون یکی از مناطق بکر و ارزشمند طبیعی واقع در ۲۰ کیلومتری جاده دزفول – سردشت است و از این پس با توجه به اهمیت موضوع، درصورت عدم پایبندی به هشدار اعلام‌شده و در صورت مشاهده راکبان متخلف، مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

  • منبع خبر : ایسنا