واکنش محمدرضا گرایی به لقب مرد یخی
واکنش محمدرضا گرایی به لقب مرد یخی

محمدرضا گرایی قهرمان جهان و المپیک به لقب مرد یخی که اتحادیه جهانی کشتی برای او در نظر گرفته واکنش نشان داد.

به گزارش گروه خبری نگاه ایرانیان نیوز Ivna، اتحادیه جهانی کشتی در سایت رسمی خود اسم سه کشتی گیر در کشتی آزاد، فرنگی و زنان را به عنوان بهترین کشتی گیران در سال ۲۰۲۱ میلادی از لحاظ عملکرد اعلام کرد. اتحادیه جهانی کشتی در مورد محمدرضا گرایی گفت: گرایی بدون داشتن مدال جهانی یا المپیک در کارنامه‌ی خود وارد سال ۲۰۲۱ شد، این کشتی گیر ۲۵ ساله که به “مرد یخی” معروف است، تمام معادلات را بهم زد و با کسب مدال طلای المپیک توکیو و جهانی نروژ سال ۲۰۲۱ را به پایان رساند.

در همین راستا محمدرضا گرایی قهرمان کشتی المپیک و قهرمان مسابقات جهانی نروژ در این باره گفت: در سال ۲۰۲۱ تنها فرنگی کاری بودم که هم در المپیک ۲۰۲۲ و هم در مسابقات جهانی نروژ شرکت کردم و مدال طلا گرفتم. به همین دلیل اتحادیه جهانی این انتخاب را داشته است. خدا را شاکرم که این نتیجه را توانستم کسب کرده و به این مهم دست پیدا کنم.

قهرمان وزن ۶۷ کیلوگرم المپیک توکیو در ادامه گفت: در وزنی که من شرکت کرده بودم یکی از سخت‌ترین وزن‌ها بود و ۷ قهرمان جهان در آن حضور داشتند و شانس همه قهرمان‌ها برای گردن آویز طلا زیاد بود، اما من به لطف خدا توانستم به این مدال دست پیدا کنم.

محمدرضا گرایی در خصوص توقعات مردم از وی بعد از دریافت این عناوین گفت: مردم از کشتی که ورزش اول کشور است انتظار زیادی دارند و و انشالله که با دعای خیر آن‌ها همیشه مدال آوری داشته باشم. اردو‌ها شروع خواهد شد و من هم نقاط قوت و ضعف خود را بررسی می‌کنم و برای مسابقات جهانی ۲۰۲۲ و المپیک ۲۰۲۴ به مرز آمادگی کامل خواهم رسید.

وی در خصوص عنوان مرد یخی گفت: مردم همیشه به من لطف داشته اند و این لقب را اتحادیه جهانی به صورت رسمی برای من اعلام کرده و شاید به خاطر خونسردی که در چهره ام است به این لقب معروف شده ام و هر جور که مردم صلاح بدانند من هم قبول داشته، و هر لقبی که آن‌ها برای من بگذارند دوست دارم.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان