20:14 , 1403/3/21
کد خبر: 000050863
بازدید: 1389

رئیس سازمان بورس خبر داد؛

واریز مابقی سود سهام عدالت جاماندگان از این تاریخ

رئیس سازمان بورس: مشکلات نقدینگی برخی شرکت‌ها مانع پرداخت کامل سود سهام عدالت شد. تلاش برای جبران تا پایان خرداد.

خبر خوش رئیس سازمان بورس برای واریز مابقی سود سهام عدالت جاماندگان

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از اندیشه قرن، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مشکلات برخی شرکت‌ها در پرداخت سهم سهام عدالت سهامداران از تلاش‌ها برای جبران این تاخیر تا پایان خرداد خبر داد. مجید عشقی در این خصوص گفت: علیرغم پیگیری‌ها برخی شرکت‌ها به دلیل کمبود نقدینگی هنوز نتوانسته‌اند سهم کامل سود این تسهیلات  را به حساب سهامداران واریز کنند.

وی با بیان اینکه این موضوع به شورای عالی بورس نیز گزارش شده است، افزود: امیدواریم با همکاری این شرکت‌ها و پیگیری‌های انجام شده، تا پایان خرداد ماه، مابقی سود این  تسهیلات عدالت سهامداران مربوطه پرداخت شود.

بنابر اعلام مسئولان، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی کماکان پیگیر واریز سود سهام عدالت از سوی شرکت‌ها هستند؛ عدم واریز سوداین  تسهیلات  از سمت برخی شرکت‌ها که سبب شد این سود سه مرحله‌ای شود.

سود سهام عدالت عملکرد مالی ۱۴۰۱ که بنا بود در دو مرحله پرداخت شود، اما بدعهدی برخی از شرکت‌ها سبب شد تا این سود سه مرحله‌ای باشد.

سود سهام عدالتی که انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی ۱۴۰۱ شرکت‌ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود این  تسهیلات  هم ۲۴ اسفندماه بود سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۴۴۶ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۴۸۲ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی ۹۰۶ هزار تومان سود دریافت کردند البته که میزان دریافتی سود بستگی به سبد سهام افراد داشت.

سود عملکرد مالی مربوط به سال ۱۴۰۱ شرکت‌هایاین  تسهیلات  که تسویه نشد و ۲۸ فروردین ماه مجید عشقی رئیس سازمان در رسانه ملی در خصوص آن گفت: مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود این  تسهیلات  را پرداخت کنند این شرکت‌ها اکثرا با کمبود نقدینگی مواجه هستند ما هم توصیه کردیم که باید سود این  تسهیلات  پرداخت شود امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سودها راجمع آوری و مابقی سود این  تسهیلات  را پرداخت کنیم البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید