10:57 , 1402/6/28
کد خبر: 000033532
بازدید: 1277
واریز سود سهام عدالت تا اول مهر

در همین هفته چهارم شهریور ماه، ۲۱ شرکت دیگر نیز سود جاری یک میلیون و ۵۴۴ هزار و ۱۹۴ سهامدار که مبلغی حدود ۷ هزار و ۸۸۷ میلیارد تومان را شامل می‌شود، از طریق سامانه سجام و سمات سود خود را واریز کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از اقتصاد 100، برنامه سهام عدالت در ابتدا برای تخصیص سهام به گروهی از مردم به عنوان بخشی از دارایی‌های دولتی طراحی شد. این برنامه با واگذاری سهامی از شرکت‌های دولتی به مردم، امکان دادن به آن‌ها برای شرکت در اقتصاد کشور را فراهم کرد.

همچنین، با سوددهی از سهام عدالت، مردم در دارایی‌های دولتی نیز سهیم شدند و این به دولت منابع مالی بیشتری فراهم آورد.

بر اساس اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، بیش از ۷۹۰۰ میلیارد تومان سود در هفته چهارم شهریور توسط سپرده‌گذاری مرکزی از طریق سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

واریز سود جاری ۲۱ شرکت

این واریز سود به ۲۶ ناشر سود جاری و سنواتی و ۱ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۳۲۸ سهامدار که جمعاً ۷ هزار و ۹۰۷ میلیارد تومان را شامل می‌شود، تعلق گرفت.

واریز سود سهام عدالت تا اول مهر

همچنین، در همین هفته چهارم شهریور ماه، ۲۱ شرکت دیگر نیز سود جاری یک میلیون و ۵۴۴ هزار و ۱۹۴ سهامدار که مبلغی حدود ۷ هزار و ۸۸۷ میلیارد تومان را شامل می‌شود، از طریق سامانه سجام و سمات سود خود را واریز کردند.

سامانه سجام چیست؟

سامانه سجام به عنوان یک سامانه زیرساختی جهت شناسایی مشتریان ورود به بازار سرمایه ایران طراحی شده است. این سامانه به تمام فعالان بازار سرمایه امکان می‌دهد که اطلاعات شخصی و هویتی خود را یکبار ثبت کرده و پس از احراز هویت حضوری یا غیر حضوری، به خدمات مبتنی بر داده‌های تایید شده دسترسی داشته باشند.

مزایای سجامی شدن

این سامانه به سهامداران این امکان را می‌دهد که از خدمات مختلفی از جمله دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری و سنواتی، مشاهده و گزارش دارایی‌ها، دریافت گواهی سهام، مشاهده مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سودهای پرداخت شده، تاریخچه سودهای سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده کنند.

برای ثبت نام در سامانه سجام باید چکار کرد؟

برای ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام، سهامداران می‌توانند به سایت www.Sejam.ir مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام الکترونیکی را انجام دهند. این سامانه برای سهامداران بهبود دریافت خدمات مالی و بورسی فراهم می‌کند و امکان انجام معاملات بهبود یافته را فراهم می‌سازد.

نظر شما


نظرات

اخبار پر بازدید