هلال احمر قطر هدف حمله هوایی ارتش اسرائیل قرار گرفت
هلال احمر قطر هدف حمله هوایی ارتش اسرائیل قرار گرفت

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به دفتر اصلی جمعیت هلال احمر قطر در نوار غزه دو شهید و ۱۰ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری نگاه ایرانیان Ivna، ارتش رژیم صهیونیستی در یک حمله هوایی دفتر جمعیت هلال احمر قطر در غزه را هدف قرار داد.

در این حمله هوایی، دو فلسطینی به شهادت رسیدند و ۱۰ تن دیگر زخمی شدند.

این سازمان بشردوستانه قطری در یک پیام توئیتری همچنین اعلام کرد که دفاتر این سازمان روز دوشنبه مورد حمله نیروهای اشغالگر اسرائیلی قرار گرفته‌اند.

در ادامه این پیام توئیتری آمده است: «هلال احمر قطر هدف قرار گرفتن دفتر اصلی خود در غزه را محکوم و بر لزوم اجازه دادن به گروه‌های امداد برای فعالیت مطابق با قوانین بین‌الملل بشردوستانه تأکید می‌کند».

«علی بن حسن آل حمادی» دبیرکل جمعیت هلال احمر قطر نیز این حمله را به مثابه نقض فاحش کنوانسیون ژنو، که رژیم صهیونیستی خود یکی از امضاکنندگان آن است، محکوم کرد.

وزیر خارجه قطر نیز «بمباران ساختمان جمعیت هلال احمر (در غزه) توسط نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم و تأکید کرد که «هدف قرار گرفتن نهادهای بشردوستانه و رسانه‌ها نقض آشکار قوانین بین‌الملل، هنجارها و ارزشهای بشردوستانه است».

گفتنی است، عمده فعالیت جمعیت هلال احمر قطر بر پاسخگویی به نیازهای فلسطینیان در نوار غزه به ویژه در جریان تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی ظرف ۸ روز گذشته متمرکز است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر