08:34 , 1403/3/19
کد خبر: 000050486
بازدید: 1241
هشدار قرمز هواشناسی: بارش‌های سیل‌آسا در راه ۱۱ استان کشور

هشدار قرمز هواشناسی اعلام شد. بارش‌های سیل‌آسا در راه ۱۱ استان کشور در راه است.

به گزارش خبرنگار محیط زیست ایونا، سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی کشور خبر داده است.پیش بینی کلی سازمان هواشناسی برای امروز سه شنبه در برخی مناطق شمال غرب و استان‌های مرکزی، قم، شمال اصفهان، زنجان، قزوین، شمال استان‌های تهران و البرز، دامنه‌های شمالی البرز واقع در مازندران و شرق گیلان، برخی نقاط شمال شرق کشور و جنوب سیستان و بلوچستان بارش شدید باران رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی کرده است.

روز چهارشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در نقاطی از همدان و شرق کردستان رعد و برق باد باران شدید پیش بینی می‌شود.پنجشنبه با گسترش بارش‌ها در استان‌های واقع در دامنه البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی و جنوبی، شرق گیلان، غرب مازندران و بخش‌هایی از شمال شرق و همچنین نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها روز جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی همچنین بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور نیز بارش رخ می‌دهد. شنبه بارش‌ها در مناطقی از شمال غرب و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.

طی پنج روز آینده ریزش تگرگ در برخی مناطق مستعد و نیز وزش باد شدید و گرد و خاک همراه با سامانه بارشی دور از انتظار نیست.در سه روز آینده در شمال شرق و نوار شرقی کشور به ویژه منطقه، زابل، شرق نواحی مرکزی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی در بعضی ساعت ها وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود. امروز خلیج فارس و تنگه هرمز و طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها امروز آسمان در پایتخت، صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها همراه با افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود و این وضعیت تا شب ادامه دارد. بیشینه دمای تهران امروز ۳۲ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۲۰ درجه سانتی‌گراد است که در روزهای پایانی بیشینه دما تا ۲ درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد داشت.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید