14:11 , 1402/11/24
کد خبر: 000041502
بازدید: 1181
هشدار روسیه به اروپا: برخورد شدید می‌کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به آمریکا و اتحادیه اروپا هشدار داد که در صورت مسدود کردن هزارها میلیارد دلار دارایی مسکو با برخورد شدید روسیه روبرو خواهند شد.

به گزارش خبرنگار بین الملل ایونا به نقل از خبر آنلاین، در گفت‌وگو با رادیو اسپوتنیک، ماریا زاخارووا اظهار کرد که غرب در صورت اقدامی برای مسدود کردن دارایی‌های روسیه، با پاسخ شدید مسکو مواجه خواهد شد.

با توجه به تبادل مالی ممنوع با بانک مرکزی و وزارت دارایی روسیه توسط آمریکا و متحدانش به دنبال جنگ میان روسیه و اوکراین، و اعلام ممنوعیت برای دارایی‌های مسکو در کشورهای خود، اتحادیه اروپا نیز قانونی را تصویب کرد که به موجب آن سود کلان دارایی‌های مسدود شده بانک مرکزی روسیه به‌عنوان اقدام اولیه غرب برای بازسازی اوکراین بهره‌برداری خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه این اقدام غرب را "دزدی" خواند و اعلام کرد که پاسخ روسیه به این اقدام "بسیار شدید" خواهد بود.

وی بیان کرد که از آنجا که روسیه این اقدام را به عنوان دزدی می‌داند، برخورد با آن نیز به‌طریق متناسب و در قالب اقدام متقابل برای مسدود کردن دارایی‌های آمریکا و اتحادیه اروپا انجام خواهد شد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید