10:37 , 1402/11/24
کد خبر: 000041476
بازدید: 1198
هشدار به خریداران ‌و فروشندگان کد ملی برای واردات خودرو

اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران اعلام کرد که هرگونه خرید و فروش کد ملی اشخاص تحت هر عنوان و قراردادی به شخص ثالث، به منزله‌ حقیقی تخلف بوده و عواقب سنگین حقوقی، کیفری و مالیاتی در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایونا به نقل از تسنیم، اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در یک اطلاعیه تصریح کرد که شایعاتی درباره خرید و فروش کد ملی اشخاص حقیقی برای موضوع واردات و ثبت‌نام خودروها در حال رواج است.

این اتحادیه این شایعات را رد کرده و همچنین هشدار داده که هر گونه واگذاری کد ملی و سایر مدارک مرتبط به شخص ثالث، تخلف محسوب می‌شود و باعث سواستفاده افراد سودجو خواهد شد.

آنها همچنین تأکید کرده‌اند که این تخلفات عواقب سنگین حقوقی، کیفری و مالیاتی را به همراه خواهد داشت. از مردم هم خواسته شده است که با هوشیاری و اطلاع‌رسانی به دیگران، از بروز مشکلات و تبعات صنفی جلوگیری کنند.

این گزارش نشان می‌دهد که در چند روز اخیر، همزمان با ثبت‌نام خودروهای وارداتی، شایعات درباره فروش کد ملی در فضای مجازی منتشر شده است، به گونه‌ای که قیمت شماره ملی برای ثبت‌نام در طرح خودروهای وارداتی تا 250 میلیون تومان اعلام شده است.

 

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید