15:35 , 1402/6/28
کد خبر: 000033552
بازدید: 1180

وزیر خارجه پیشین انگلیس مطرح کرد؛

هشدار؛ بازگشت دوباره ترامپ به کاخ سفید خطر ناک است

وزیر خارجه پیشین انگلیس، ویلیام هیگ، هشدار داده است که در صورت ورود مجدد دونالد ترامپ به کاخ سفید، لندن باید آمادگی برای مواجهه با "شوک و هرج و مرج" را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار بین الملل  ایونا، او این امر را در یک مقاله منتشر شده در روزنامه تایمز بیان کرده و بازگشت پیشنهادی ترامپ به کاخ سفید را به نسبت ۵۰ به ۵۰ دانسته است.

هیگ همچنین به کسب و کارها و کشورهای غربی هشدار داده که نباید منتظر بمانند و باید تدابیر لازم را در مورد ممکن بودن بازگشت ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا اتخاذ کنند.

این دیپلمات سابق انگلیسی همچنین هشدار داد، ترامپ افراد «ضعیف و بی‌اراده» را در مناصب اف.بی.آی و سایر مشاغل رده بالا جای می‌دهد و نهادهای آمریکایی «به شدت آسیب‌دیده» را به مخاطره می‌اندازد. به گفته او، ترامپ «حتی می‌تواند حمایت آمریکا از اوکراین را متوقف کرده، با ناتو به هم بزند، باز عاشق دیکتاتورهای جهانی شود یا از سیاست‌های آب و هوایی آمریکا کنار برود.»

ویلیام هیگ همچنین گفت: «مجموعه‌ای از این موارد به تنهایی می‌تواند بزرگترین تحول ژئوپلیتیکی از زمان پایان جنگ سرد باشد. کشورهایی چون روسیه و چین دارند خودشان را برای بازگشت ترامپ به قدرت آماده می‌کنند.»

این وزیر خارجه سابق انگلیس افزود: «ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با زمان بازی می‌کند و امیدوار است که با بازگشت دوباره ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده، وحدت غرب در مورد اوکراین از هم بپاشد، در حالیکه چین سیگنال‌های مبهم و نامنظم از کاخ سفید را فرصتی برای به دست گرفتن کنترل تایوان خواهد دید.»

این سیاستمدار انگلیسی همچنین گفت: «مستبدان جهان خودشان را برای بازگشت ترامپ به عرصه قدرت آماده می‌کنند. از آنجا که دیکتاتورهای جهان خود را برای بازگشت او آمده می‌کنند، ملت‌های آزاده باید وحدت خود را تسریع و تقویت کنند تا در صورت بروز هرگونه رویدادی، محکم بمانند.»

منبع: ایسنا

نظر شما


نظرات