11:10 , 1402/8/30
کد خبر: 000036638
بازدید: 1211
هشدار افزایش اوتیسم در بین کودکان

اختلالات طیف اوتیسم بسیار متنوع هستند و در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های زیادی در زمینه آگاهی و قبولی اختلالات طیف اوتیسم انجام شده است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایونا به نقل از ایسنا، براساس ویفوروم، در طول ۲۰ سال گذشته در ایالات متحده، از هر ۱۵۰ کودک حداقل یک نفر مبتلا به اختلال طیف اوتیسم بوده است. عواملی چون افزایش آگاهی، بهبود در فرآیند غربالگری و تغییرات در معیارهای تشخیصی، همراه با عوامل محیطی یا ژنتیکی، به افزایش این آمار کمک کرده‌اند.

اختلالات طیف اوتیسم بسیار متنوع هستند و در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های زیادی در زمینه آگاهی و قبولی اختلالات طیف اوتیسم انجام شده است.

گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نشان می‌دهد که شیوع اوتیسم در میان کودکان ایالات متحده در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است.

تا سال ۲۰۰۰، ۶.۷ کودک از هر ۱۰۰۰ کودک به عنوان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم تشخیص داده می‌شد. این تعداد تا سال ۲۰۲۰ به ۲۷.۶ در هر ۱۰۰۰ کودک افزایش یافته است. دلایل دقیق این افزایش هنوز به طور کامل شناخته نشده است و احتمالاً پیچیده است.

افزایش تعداد کودکان مبتلا به اوتیسم نشان‌دهنده اهمیت تشخیص زودهنگام و مداخله درمانی است تا به کودکان مبتلا به این اختلال کمک شود.

سازمان بهداشت جهانی بیان کرده است که اختلالات طیف اوتیسم با مشکلات متفاوتی در زمینه تعامل اجتماعی و ارتباطات همراه است و الگوهای نامعمول فعالیت‌ها و رفتارها نیز در افراد مبتلا به این اختلال اهمیت دارد.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید