19:53 , 1403/3/19
کد خبر: 000050585
بازدید: 1446
هجوم پرسپولیس به بازار نقل و انتقالات با بودجه‌ای نجومی!

پرسپولیس بار دیگر به عنوان تیم قهرمان وارد نقل و انتقالات خواهد شد و مدیرعامل این تیم انبوه انتظارات را از سوی هواداران و بازیکنان پیش‌روی خود می‌بیند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایونا به نقل از ورزش سه, یک سال بعد از روزهای جنجالی نقل و انتقالات تابستانی، پرسپولیس بار دیگر در حالی پای به پنجره پایان فصل خواهد گذاشت که باز هم چالش جدایی سرمربی را پیش‌روی خود می‌بینند. اوسمار هنوز موافقت خود با تمدید قرارداد را اعلام نکرده و پالس مثبتی نیز به پرسپولیس نفرستاده تا احتمال حضور یک چهره جدید روی نیمکت پرسپولیس شکل بگیرد.

در عین حال پایان قرارداد 12 بازیکن سرشناس، اسکواد سرخپوشان را نیز تحت‌تاثیر قرار داده است. نکته جالب اینکه احتمال جدایی بازیکنان تحت قرارداد نیز وجود دارد تا قرمزها در مجموع با چالش‌های زیادی در فاصله دو هفته تا شروع نقل و انتقالات تابستانی مواجه باشند.

تمام این موارد در حالی است که پرسپولیس برای کادرفنی، فهرست بازیکنان و همچنین آکادمی، محدودیت 425 میلیاردی وضع شده از سوی سازمان لیگ را خواهد داشت که دست و پای مدیرعامل این باشگاه را حسابی بسته و کار او را دشوار می‌کند. به عبارتی و در شرایطی که نرخ ارز نسبت به پارسال حدود 15 درصد بالا رفته و قرارداد بازیکنان نیز افزایش یافته، سقف بودجه تنها 30 درصد افزایش داشته تا باشگاه‌های لیگ برتری و به خصوص مدعیان، کار دشواری را در این پنجره داشته باشند.

پرسپولیس

 سقف قرارداد پرسپولیس، 20 میلیارد تومان
باشگاه پرسپولیس که فصل گذشته سقف قرارداد 15 میلیاردی را برای بازیکنان مطرح خود وضع کرده بود و رضا درویش تمام سعی خود را کرد تا این عدد را به عنوان حد نهایی قرارداد خالص بازیکنان خود حفظ کند و با پایبندی به آن، نظم تیمی پرسپولیس را نگه دارد.

برای فصل جدید شنیده خبرنگار ما حاکی از آن است که بیشترین پرداختی باشگاه پرسپولیس 20 میلیارد تومان خواهد بود و این عددی است که رضا درویش برای ستاره‌های تیمش در نظر گرفته و بار دیگر قصد دارد نسبت به آن متعهد بماند.

 نارضایتی ستاره‌ها از سقف تیم قهرمان
تیم پرسپولیس در فصل گذشته نیز سقف قرارداد پایین‌تری نسبت به چند تیم داشت و حالا این عدد دوباره نسبت به عرف قرارداد بازیکنان سرشناس عدد پایین‌تری است.

این موضوع نارضایتی چند نفر از بازیکنان پرسپولیس را به دنبال داشته است. آنها درخواست اعداد بالاتر و بهتر را برای خود به عنوان تیم قهرمان دارند و تصور می‌کنند شایسته دستمزدهای بیشتری هستند.

 بودجه 300 میلیاردی برای خرید ستاره‌ها
به نظر می‌رسد ده نفر از بازیکنان داخلی پرسپولیس خود را سزاوار دریافت سقف قرارداد بدانند: علیرضا بیرانوند، حسین کنعانی، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی، امید عالیشاه، مهدی ترابی، وحید امیری، یاسین سلمانی و وحید امیری.

به عبارتی پرسپولیس برای حفظ این فهرست ده نفره با کمی چک و چانه باید رقم 200 میلیارد تومان را کنار بگذارد. اما گئورگی گولسیانی، عبدالکریم حسن و اوستون اورونوف بازیکنانی هستند که به صورت دلاری دریافتی خواهند داشت و از این رو احتمالا سرخپوشان رقمی در حدود 100 میلیارد تومان هم برای آنها پرداخت خواهند کرد.

 بازیکنان تازه نفس در راه پرسپولیس
البته عدد 300 میلیاردی رقمی است که شاید با جدایی یا کنار گذاشتن چند نفر کاهش پیدا کند. از سوی دیگر حتی در صورت حفظ این 13 بازیکن، سرخپوشان برای 10 بازیکن دیگر بودجه‌ای در حدود 100 میلیارد تومان نیاز خواهند داشت.

باتوجه به شرایط سنی بازیکنان پرسپولیس، به نظر می‌رسد این تیم به یک پالایش جدی نیاز دارد و این باشگاه در نظر دارد تا ستاره‌های تازه‌نفس را به لیست خود اضافه کند و احتمالا از هر 7 سهمیه لیگ برتری خود استفاده خواهد کرد که بیشتر آنها در پست‌های تهاجمی حضور خواهند داشت.

پرسپولیس

 فروش بازیکن برای افزایش سقف بودجه
البته این یک احتمال دور از انتظار خواهد بود، چرا که فروش اوستون اورونوف یا عبدالکریم حسن، نارضایتی شدید و عمیق را در بین هواداران پرسپولیس به دنبال خواهد داشت، اما به هر حال این یک راه درآمدزایی برای رضا درویش و گریز از بند سقف بودجه خواهد بود.

فروش بازیکنان پرسپولیس و به خصوص اوستون اورونوف علاوه بر کسب درآمد دلاری، پرسپولیس را از پرداخت دستمزد این بازیکنان هم رها می‌کند اما فراموش نکنید که اورونوف مهره قهرمانی تیم پرسپولیس بوده و طبیعتا فروش او یک اقدام جنجالی و پر ریسک برای رضا درویش خواهد بود که شاید او به هیچ وجه آن را نپذیرد.

انتخاب سرمربی با آخرین میلیاردهای باقیمانده
نکته مهم این است که پرسپولیس قصد داشت با رقمی در حدود 500 هزار دلار (با آپشن) قرارداد اوسمار را تمدید کند که این عدد حدود 30 میلیارد تومان خواهد بود. به نظر می‌رسد در صورت عدم تمدید قرارداد او، پرسپولیس با همین بودجه به سراغ بازار مربیان برود که البته شانس چندانی برای استخدام سرمربی سرشناس خارجی نخواهد داشت.

همچنین در صورت جدایی اوسمار، احتمالا کادرفنی پرسپولیس تغییرات بنیادین خواهند داشت و رضا درویش چالش بزرگ و مهمی را پیش روی خود خواهد داشت. اما در مجموع به نظر نمی‌رسد که پرسپولیس بیشتر از 25-30 میلیارد برای این بخش کنار بگذارد.

 

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید