10:04 , 1402/6/27
کد خبر: 000033440
بازدید: 1132
نماینده مجلس: امروز ورزشکاران ما فرار نمی کردند اگر...

نماینده ایلام تصریح کرد: اگر ما در این حوزه سرمایه گذاری کنیم، اگر به قهرمانان ورزشی از لحاظ فرهنگی، اقتصادی و آگاهی سیاسی می رسیدیم و صیانت می کردیم، امروز ورزشکاران ما برای چندرغاز پرچم ما را نمی فروختند و فرار نمی کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایونا به نقل از خانه ملت، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز، سارا فلاحی به بررسی برنامه‌ها و صلاحیت کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان پرداخت و اظهار کرد: یکی از مسائل مهم و چالش‌برانگیز کشور، وجود مدیران غیرتخصصی در حوزه‌های حساس است که به سمت‌های مختلف منصوب می‌شوند. انتقال مدیرانی که به علت تقی سیاسی یا معاملات سیاسی در موقعیت‌های کلیدی قرار می‌گیرند، می‌تواند موجب مشکلات جدی در توسعه کشور شود.

فلاحی ادامه داد: مسئله دیگری که با آن مواجه هستیم، ترمیم مدیران آسانسوری است؛ افرادی که به دلیل تقی سیاسی و یا انتخاباتی به مواقع کلیدی منصوب می‌شوند و به جای انجام وظایف و تخصصی نگریستن، منافع شخصی و سیاسی را به سیاهه‌ای از تصمیمات مواجه می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، اظهار داشت: کیومرث هاشمی یک مدیر با تجربه و تخصص در حوزه ورزش و جوانان است. او تمام مراحل مسیر ورزشی را پشت سر گذاشته و درک عمیقی از اهمیت ورزش در توسعه کشور دارد. این ویژگی‌ها می‌توانند به او در مدیریت امور ورزش و جوانان کمک کنند.

وی تصریح کرد: مدیر پیشنهادی که ما امروز درباره وی صحبت می کنیم، می داند تعهد به ملت ایران هزینه دارد و ایشان باید آمادگی پرداختن هزینه را داشته باشد. متاسفانه در ادوار مختلف ورزش ما به گونه های مختلف در اختیار کسانی بود که نسبتی با ورزش نداشتند و نمی دانستند که اگر ما در این حوزه سرمایه گذاری کنیم، اگر به قهرمانان ورزشی از لحاظ فرهنگی، اقتصادی و آگاهی سیاسی می رسیدیم و صیانت می کردیم، امروز ورزشکاران ما برای چندرغاز پرچم ما را نمی فروختند و فرار نمی کردند. ایشان باید متعهد باشد که مسیر فرار نخبگان ورزشی ما از لحظه ای که بر کرسی مسئولیت می نشیند، بسته بماند. نمی شود ما هزینه کنیم، دلاوران و ورزشکارانی را تربیت کنیم که وقتی به مرحله ثمر دادن رسیدند، دیگران آنها را ببرند.

فلاحی ادامه داد: وزیر پیشنهادی برنامه‌های جامعی برای توسعه ورزش و جوانان ارائه داده و می‌تواند مشکلات این حوزه را با دانش و تجربه خود حل کند. او می‌داند که ورزش تنها مربوط به ذهن و جسم نیست، بلکه در تأثیرگذاری بر سیاست، اقتصاد، اجتماع، و فرهنگ نیز نقش بسزایی دارد.

نماینده ایلام تأکید کرد: ایشان می‌داند که باید به مربیان ورزشی توجه داشته باشیم و اهمیت تربیت نخبگان ورزشی را درک کند. همچنین می‌بایست تاکید کند که ورزش به عنوان یک صنعت توجه ویژه‌ای نیاز دارد و می‌تواند تأثیر مهمی در اقتصاد و سیاست داشته باشد.

فلاحی به وزیر پیشنهادی تاکید کرد و گفت: مسئولیتی که به عهده‌ایشان قرار می‌گیرد، نیازمند تعهد و اهتمام ویژه‌ای به ملت ایران است. ایشان باید به منافع ملی اولویت دهند و تاکید کنند که مسیر فرار نخبگان ورزشی از سرمایه‌های ملی متوقف شود.

در پایان، فلاحی امیدواری خود را بیان کرد که وزیر پیشنهادی به عنوان یک مدیر با تخصص و تجربه، بتواند ورزش ایران را به سطحی بالاتر از نظر فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی برساند و در مسیر توسعه کشور نقش موثری ایفا کند.

نظر شما


نظرات

آخرین اخبار

اخبار پر بازدید